• Dolar Alış 17.9986TL
  • Dolar Satış 17.9268TL
  • Euro Alış 18.3454TL
  • Euro Satış 18.2722TL
Reklam
Reklam

EMITT Fuarı’nda ‘Kahramanmaraş Rüzgarı’ esti

Reklam
, 0 Yorum

EMITT Fuarı’nda ‘Kahramanmaraş Rüzgarı’ esti

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun, EMITT Fuarı’nda Kahramanmaraş’ın ‘seyahat tutkunları’ile buluştuğunu söyledi.

Binlerce yıllık tarihi ve zengin mutfak kültürü ile turizmde önemli bir destinasyon olmayı çoktan hak eden Kahramanmaraş’ın EMITT Fuarında etkin şekilde tanıtıldığını ifade eden Zabun, “Kahramanmaraş öyle bir şehir ki, hem Anadolu’nun en eski yerleşim merkezlerinden birisi olarak zengin bir kültürel mirasa sahip hem de bu topraklarda hüküm süren uygarlıkların bize bir armağanı olan 300’ün üzerinde çeşidiyle Osmanlı saraylarının gözdesi ‘Maraş’ yemeklerinin yegane durağı. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası olarak kalitesini tescillettiğimiz Maraş Biberi de bu zengin kültürün en önemli parçalarından birisi. Bütün bu yönleriyle Kahramanmaraş’ı EMITT Fuarı’nda tanıttık. Burada adeta ‘Kahramanmaraş Rüzgarı’ esti. Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, Odamız, Ticaret Borsamız ve Kalkınma Ajansımız tarafından desteklenen Kahramanmaraş Standı, Roma döneminin bugüne armağanıGermenicia Antik Kentimozaiklerinden Ashab-ı Kehf’e, dondurma, tarhana ve fıstık ezmesinden bakır ve ceviz el sanatlarına, tüm değerleriyle Kahramanmaraş’ı anlatan bir belgesel niteliğinde”  şeklinde konuştu.

47 BİN ZİYARETÇİYİ AĞIRLADI

Turizm sektörünün uluslararası buluşma noktası EMITT Turizm Fuarı, 26-29 Ocak 2017’de TüyapFuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT, Türkiye’nin de dâhil olduğu 80 ülkenin tatil destinasyonlarıtanıtımları ile seyahat tutkunları için buluşma noktası haline geldi. Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT, 26–29 Ocak 2017 tarihleriarasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde turizm sektörünü aynı platformda bir arayagetirdi. Fuar,80 ülkeden 450 katılımcı ile 47 bin ziyaretçiyi ağırladı.

DÜNYANIN EN BÜYÜK İLK BEŞ TURİZM FUARI

EMITT süresince Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından çeşitli sahne gösterileri ve stant etkinlikleri de gerçekleştiriliyor. Fuar, ilk iki gün turizm profesyonellerini, üçüncü ve dördüncü gün ise tatilcileri ağırladı. 21 yılda dünyanın en büyük ilk beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT Turizm Fuarı, her geçen yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla bölge sektörünün büyümesine doğrudan katkı sağlıyor.

 

  1. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda, Kahramanmaraş Valiliği adına İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası ve Ticaret Borsası’nın desteği ile Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından şehrin tanıtımı amacıyla açılan Kahramanmaraş standında misafirlere kentin turizm değerleri anlatıldı.

 

BAKAN NABİ AVCI EMITT FUARI’NDA

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 21. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) stantları ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.Bakan Nabi Avcı, dünyanın sayılı fuarlarından biri olarak nitelediği EMITT’e yurtiçi ve yurtdışından yoğun ilgi olduğunu söyledi. EMITT Fuarında Kahramanmaraş standını ziyaret eden Kültür ve Turizm BakanıNabi Avcı, Maraş Dondurması ve Maraş Biberini yakındantanıdığını ifade ederek sıcak sahlep içti. Bakan Avcı, “Fuar uluslararası kabul anlamında çok başarılı geçiyor. Ülkemizin tanıtımına ve buraya iştirak eden ülkelerin de tanıtımına katkıda bulunan güzel birfuar döneminden geçiyoruz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN