• Dolar Alış 31.0605TL
  • Dolar Satış 30.9365TL
  • Euro Alış 33.7162TL
  • Euro Satış 33.5816TL
Reklam
Reklam

100 Yıllık belediye, son 2,5 yılda çok önemli hizmetlerin adresi oldu -2-

Reklam
, 0 Yorum

Pazarcık Belediyesi tarafından Belediyenin 2014 Mart – 2016 Aralık ayı hizmetlerinin konuşulduğu toplantıda Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Pazarcık Belediyesi’nin yaklaşık 2,5 yıllık hizmetlerini gazetemize anlattı.

Toplantıda konuşma yapan Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, 33 ay önce göreve geldiğinde belediyeyi nasıl bir tablo ile devraldığını, 2,5 yıl içinde belediyenin gerçekleştirdiği hizmetleri, belediyenin borç durumunu ve belediyenin bundan sonra yapmayı düşündükleri hizmetleri anlattı.

Başkan Yakup Hamdi Bozdağ, Belediye Meclis üyeleriyle uyum içinde çalıştıklarını ve kendilerinden çok memnun olduğunu ifade ederek, “Daha önce belediye başkanlığı görevinde bulunan ve hizmeti geçen belediye başkanlarına teşekkür ediyorum. Vefat edenlere de Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Konuşmasında; 2,5 yıldır Pazarcık’ı yeniden inşa etmeye ve yaşanılabilir bir ilçe haline getirmeye çalıştıklarına vurgu yapan Bozdağ, vatandaşların maddi manevi desteği ve yardımlarıyla bu işi başarmaya çalıştıklarına dikkat çekti. Başkan Bozdağ, konuşmasına şöyle devam etti:

YENİ ARAÇLAR 

Belediye hizmetlerinin daha kaliteli ve hızlı bir şekilde yapılabilmesi için belediye araç filomuzu güçlendiriyoruz. İlçemize uzun yıllar hizmet verecek olan yeni araçlar, vatandaşlarımıza hizmet götürme yolunda bize büyük kolaylıklar sağlayacak. Vatandaşlarımızın hızlı bir şekilde hizmet almalarını sağlamak amaçlı belediye araç filomuza  110 bin lira değerinde Panelvan tipi Wv Carawelle, 200 bin lira değerinde çöp kamyonu, 250 bin lira değerinde arazöz,150 bin lira değerinde damperli hafriyat kamyonu, 60 bin lira değerinde Panelvan tipi araç, 370 bin lira değerinde Hidromek Marka 220 Ekskavatör Kepçe, Büyükşehir Belediyemizin desteği ile şehirler arası cenaze taşıma aracı ve çadır aracı kazandırdık. Güçlenen araç filomuzla hizmetlerimiz daha da hızlanarak Pazarcık gibi geniş, günden güne gelişen büyüyen kentimize yeni araçlarımızla güzel hizmetler sunmayı hedefliyoruz.

SOSYAL HİZMETLERİMİZ ULUBAHÇE MESİRE ALANI

Temiz havası ve muhteşem doğası ile vatandaşlarımızın uğrak alanı haline gelen mesire alanımızı Pazarcık Belediyesi olarak baştan aşağı yeniden yaptık ve hizmete açtık.

Maliyet: 170.000 TL. (yüzyetmişbin TL.)

ENGELSİZLER PARKI VE DÜĞÜN SALONU

Vatandaşlarımızın düğün, toplantı ve engelli çocukların engel tanımadan rahatça dolaşabilecekleri bir sosyal alanı halkımızın hizmetine açtık.

Maliyeti: 380.000 TL. (üçyüzseksenbin TL.)

ATATÜRK PARKI KIR DÜĞÜN SALONU

100.000 m2 üzerine kurulu olan Atatürk Parkı ve mesire alanımızın içerisine yaz aylarında rahat kullanılabilecek mutfağı ve kapalı alanı ile yaklaşık 5000 m2 üzerine kurulu Kır Düğün Salonu tamamlanmış olup hizmet vermektedir.

Maliyeti: 320.000TL. (üçyüzyirmibin TL.)

LUNA PARK, BASKETBOL VE VOLEYBOL SAHASI

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza oyun alanları yaratılarak hizmete sunulmuştur.

Maliyeti: 210,000 TL. (ikiyüzonbin TL.)

PAZARCIK EKSPRES TRENİ

Yazın vatandaşlarımızın rahatça gezebileceği baraj gölü kenarının etrafında emniyetli bir şekilde trafiğin olmadığı bir ortamda doğayı seyrederek seyahat etmeleri için 4 vagondan oluşan Tren hizmete sunulmuştur.

Maliyeti: 140.000 TL.(yüzkırkbin TL.)

YAŞLILARIMIZA EVDE BAKIM HİZMETİ

”Pazarcık Belediyesi Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti Projesi” hayata geçti. 5 kişiden oluşan ekip belediyemiz  tarafından tahsis edilen 2015 model Lüx Pick-up ile ilçe sınırları içinde yaşayan ve evinden dışarı çıkamayan, hareket kabiliyeti az veya olmayan 60 yaş üzerindeki yatağa bağımlılar, evinde çocuğu olmayan kimsesizleri düzenli olarak ziyaret edip yaşlıların saç traşından çarşaf değişimine, banyo ve oda temizliğinden pansumanına kadar her türlü ihtiyacını karşılıyor.

YEMEKHANE HİZMETLERİMİZ

Belediyemiz garajında hizmet veren yemekhanemizi çalışanlarımız ve vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.

Burdan her cenazeye zengin fakir ayırt etmeksizin aşçılarımız tarafından istedikleri bir gün yemek yapılarak dağıtımı sağlanmakta.

Okul öğrencilerimize kış aylarında her sabah çorba ikramı yapılmaktır.

Milli ve manevi değerlerimizi yaşatmak, geliştirmek, benimsetmek, gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumak, ailelerimizi eğitmek, iş hayatı ve sosyal yaşamın getirdiği sıkıntı ve stresi azaltmak amaçlı toplumun her kesimini kapsayacak şekilde 7’den 70’e tüm Pazarcıklı hemşehrilerimizin sosyal aktivitelerini arttırmak amaçlı sosyal etkinlikler düzenliyoruz.

TİYATROLAR SİRKLERKONSERLER MABED YERLERİ

Göreve geldiğimiz günden beri mabed yerlerine verdiğimiz önemi ve hizmet önceliğini bulunduğumuz her ortamda dile getirdik; bu anlamda cami, cem evi ve taziye evlerinde başlattığımız çalışmalarla mabed yerlerimiz artık daha konforlu, daha temiz.

CAMİLERİMİZİN ÇEVRESİNİ TEMİZ VE DÜZENLİ HALE GETİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Camilerimize vatandaşlarımızın ulaşımını kolaylaştırmak için ve cami bahçelerimizi bir yaşam alanına dönüştürebilmek için camilerimizin  bahçelerinde çevre düzenlemesi ve yenileme  çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

-Çevre düzenlemesi ve yenileme çalışmalarımızı tamamladığımız camilerimiz:

Yumaklıcerit Mahallemizde bulunan ulu caminin dış cephesini yeniledik tahrip olan minaresini restore ettik.

Aşağımülk Mahallemizde bulunan Aşağımülk köy camii’nin bahçesinde başlattığımız çevre düzenleme çalışmaları kapsamında cami bahçesini 600 metrekare kilitli parke taşı ile kapladık.

Narlı mahallemizde bulunan Narlı Camii’nde tamamladığımız çevre düzenleme çalışmaları ile birlikte Narlı Camii’mize yeni abdesthane ve wc kazandırdık

Göçer Mahallemizde inşa edilen camiye malzeme desteği verdik.

Haber: Şahin EFE
PAZARCIK GAZETESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN