• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

BAŞKAN BOZDAĞ, KÜLLİYE’DE

Reklam
, 0 Yorum

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen şehircilik şurasına katılan Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, son derece faydalı bilgiler edindiklerini vurgulayarak, “bundan sonraki şehirleşme çalışmalarımızı insan odaklı, gelecek nesillere hitap edecek bir çalışma şeklinde sürdüreceğiz” dedi.

Toplantı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın yaptıkları açılış konuşmaları ile başladı. Bakan Özhaseki “Şehircilik Şurası’nın ana temasının ‘Şehircilikte yeni vizyon’ başlığı ile ifade edileceğini açıklarken; konu başlıklarını Şehirlerimizde Kimlik; Planlama ve Tasarım’, ‘Kentsel Dönüşüm’, ‘Şehirleşme Göç ve Uyum’, ve ‘Şehirleşmenin Yeni Vizyonunda Yerel Yönetimlerin Rolü’ olarak açıkladı.

Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleştirilen ‘Şehircilik Şurası’na katıldı. Başkan Bozdağ, “Cumhurbaşkanımızın talimatları, görüş ve önerileriyle şuranın ardından yeni çalışma programlarımızı da hayata geçireceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleşen şuranın açılış toplantısında Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ’ da yerini aldı. Toplantı öncesin-de birçok ilin, ilçenin beledi-ye başkanları, bakanlık temsilcileri ve uzmanlarla görüşme imkanı da bulan Başkan Bozdağ,  fikir alış verişinde bulundu. ”GELECEK NESİLLERE HİTAP EDECEK ÇALIŞMALARI SÜRDÜRECEĞİZ”

Halka ve kente daha iyi hizmet için bu tür toplantılara katılmaya ve ikili görüşmelere devam edeceğini vurgulayan ve bunu bir görev saydığını ifade eden  Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, önemli notlar aldığını kaydetti. Başkan Bozdağ, “Toplantı gerek belediyecilik adına gerekse şehirleşme yapısı bakımından çok önemli geçmiştir. Toplantıda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım Bey’in engin şehircilik ve belediyecilik anlayışlarından bütün belediye başkanları gibi son derece etkilendik ve faydalandık. Gerekli mesajlarını da alarak bundan sonraki şehirleşme çalışmalarımızı insan odaklı, gelecek nesillere hitap edecek bir çalışma şeklinde sürdüreceğiz.

Ayrıca toplantı vesilesi ile bakanlarımız ve milletvekillerimiz ile  yakinen görüşme ve değerlendirmelerde bulunma fırsatı yakaladık. Kısacası külliyede yapılan ‘şehir ve insan’ konulu kongreyi hayatımızda yeni ufuklar açması bakımından önemli bulduk.” diye konuştu.

Düzenlenen toplantı hakkında bilgiler veren Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, “Şura, Türkiye’nin insan odaklı yeni şehirleşme vizyonunu, gelişen koşullar çerçevesinde katılımcı bir şekilde belirlenebilmesini amaçlıyor. Şehircilik Şurası’na, ülkenin saygın akademisyenleri, bürokratları ve uzmanlarıyla beraber ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılıyor. Şûra’da kentlerle alakalı sorunlar belirlenecek, stratejiler geliştirilecek, akabinde çözüm önerileri sunulacak.” dedi.

Şuranın 3 ay boyunca devam edeceğini belirten Başkan Bozdağ, “Şurada şehirlerimizde kimlik, planlama ve tasarımdan kentsel dönüşüme, şehirleşme, göç ve uyumdan şehirleşmenin yeni vizyonunda yerel yönetimlerin rolüne kadar çok geniş bir yelpazede çalışılacak. Şuranın ana teması “Şehircilikte Yeni Vizyon” olarak belirlendi. Şehirleşmenin Yeni Vizyonunda Yerel Yönetimlerin Rolü’ne kadar çok geniş bir yelpazede çalışmalar yapılacak. Şehircilik Şurası’ndan elde edilecek sonuçların ülkemize, milletimize ve Pazarcık’ımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Haber: Hatice ÖZDEMİR   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN