• Dolar Alış 17.9955TL
  • Dolar Satış 17.9237TL
  • Euro Alış 18.4121TL
  • Euro Satış 18.3386TL
Reklam
Reklam

DOSTLUK MAÇI DOSTCA BİTTİ 2-2

Reklam
, 0 Yorum

 

Kahramanmaraş’ta düzenlenen Kurtuluş Etkinlikleri 97. Yılı 15 Temmuz Şehitleri ve Ömer Halisdemir Futbol Maçı’nda On İki Şubat İdman Yurdu ile Çukurkuyu Belediyespor birbirini yenemedi ve 2-2 maç sona erdi.

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Şehitleri ve Şehit Ömer Halisdemir adına, Niğde ile Kahramanmaraş’taki amatör takımlar arasında futbol maçı düzenlendi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde,12 Şubat Stadyumunda, On İki Şubat İdman Yurdu Spor Kulübü ile Niğde Bor Çukurkuyu Belediyespor karşı kaşıya geldi. Kahramanmaraş Bölgesi Klasman Hakemlerinden Ali Karadutlu’nun düdük çaldığı ve Sebahattin Abacı ile Adem Türk’ün yardımcılıklarını yaptığı maça ev sahibi takım temsilcimiz “Mikail, Hamit, Tevfik, Tamer, Abdulbaki, Furkan,  Erol, Özkan, Uğur, Mustafa, Mehmet” onbiri ile çıktı.

KARDEŞ TAKIMLAR İLK DEFA KARŞI KARŞIYA GELDİ

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümü münasebeti ile organize edilen 15 Temmuz Şehitleri ve Şehit Ömer Halisdemir anısına gerçekleştirilen Onikişubat İdmanyurdu Spor Kulübü ile Kardeş takım olan Nigde Bor ilçesi Çukurova Belediye spor maçı 10 Şubat 2017 tarihinde 12 Şubat stadyumunda oynandı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıl dönümü etkinlikleri dev karnavala dönüştü. Kahramanmaraş Büyükler 2. Amatör Küme takımlarından Onikişubat İdmanyurdu Spor Kulübü ve Çukurova Belediyespor arasında oynanan futbol Müsabakasında Kardeş takımlar 12 Şubat Stadyumunda kardeşçe mücadele ederek fair- play örneği sergilediler.

PROTOKOL ZENGİNLİĞİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Cemal Tanrıverdi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, SGK Kahramanmaraş İl Müdürü Hüseyin Karagöz, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Gençlik ve Spor Şube Müdürü Halil Bozdoğan, Kahramanmaraşspor Kulübü Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan, TFF İl Temsilcisi Ali Kazancı, İl Tertip Komitsi Üyeleri, Kulüp Başkanları, İş Adamları ve çok sayıda yetkili ve taraftarın izlediği maçın ilk yarısı temsilcimiz lehine 1-0 sona erdi. İkinci yarıda temposu artan maçta karşılıklı atılan gollerle takımlar 2 – 2 berabere kaldı.

HER GOLE ASKER SELAMI

Her yıl profesyonelce gerçekleştirilen ve bu sezon ilki düzenlenen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile Şehit Ömer Halisdemir adına futbol müsabakasında Fair-play çerçevesinde oynanan müsabaka 2-2 berabere biterken, iki takım oyuncuları el ele vererek tribünleri selamladı. Atılan her golün ardında da takımlar, tribünlere birlikte asker selamı verdi. Bu hareket ise az sayıda katılım sağlanan tribünlerden alkış aldı. Bu alkış ve bu davranış Kahramanmaraş’a örnek oldu.

HAKEM TRİOSU SÜPER

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen  Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümü münasebeti ile organize edilen 15 Temmuz Şehitleri ve Şehit Ömer Halisdemir anısına gerçekleştirilecek olan Kahramanmaraş Büyükler 2. Amatör Küme Onikişubat İdmanyurdu Spor Kulübü- Çukurkuyu Belediye spor kardeş takımların maçı 12 şubat stadında oynandı. Oldukça centilmen geçen müsabakayı Kahramanmaraş Bölgesi B Klasman Hakemi Ali Karatutlu yönetirken, İl Hakemi Selahattin Abacı, Klasman Yardımcı Hakemi Adem Şahan yöneterek süper bir müsabakanın icra edilmesine yardımcı oldular.

“UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ”

Tören adına açılış konuşmasını yapan Ev sahibi takım Onikişubat İdmanyurduspor Kulübü Başkanı Hacı İbrahim Karatosun, maçın ardından yaptığı açıklamada, 15 Temmuz gecesindeki direnişi diri tutmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.  15 Temmuz’un önemine dikkat çeken Karatosun “15 Temmuz’un ve o sıcak günlerin gündemde kalması için, tekrar yaşanmaması ve hainlere fırsat vermemek için bu programları yaptık. Rakibimiz Kardeş takımımız Çukurkuyu Belediyespor, Şehidimiz Ömer Halisdemir’in memleketinin hatta Abisi Doğan Halis Demir’in yöneticiliğini yaptığı 1. Amatör Küme takımı. Biz Onikişubat İdmanyurdu Spor Kulübü olarak, tüm bu yaşananlar ve içerisinde bulunduğumuz şartlar birlik ve beraberliğimizi arttırarak korumamız gerekiyor. Ayrıca beraberliğimizin ve kardeşliğimizin önemini bir kez daha hatırlamak zorundayız. Bu anlamda bunu sağlamanın yolu da aziz milletimizin gösterdiği bu fedakârlıklardır. Şüphesiz ki bu vatan için bu millet için herkes bir şeyler yapmış yapmaya da devam etmiştir, ama bu vatan için bu millet için evlatlarını, eşlerini, kardeşlerini, babalarını canlarının birer parçasını feda etmenin asla bir karşılığı olmaz. Milletimizin gönlü ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her kademesi ve kurumunun kapılarının bu fedakârlığı yapanlara daima açık olduğunu bir kez daha hatırlatmak gerekir” dedi.

“DOSTÇA GÜZEL BİR MAÇ OLDU”

Onikişubat İdmanyurduspor Kulübü Teknik Koordinatörü Akif Arslan da bu karşılaşmanın maneviyatının yüksek olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bugün hem Kahramanmaraş için hem Türk tarihi için önemli günlerden bir tanesi. Milli mücadelemizin 97. yıl dönümü kapsamında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik İl Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen bu maça bizde takım olarak katılıyoruz. Konuk takımımızda Niğde Bor Çukurkuyu Belediyespor. Çukurkuyunun bizim için anlamı 15 Temmuz’da Özel Kuvvetler Komutanlığında şehit düşen Ömer Halisdemir’in memleketinin takımı. Daha önce bu iki takım kardeş takım ilan edilmişti. Bugün de bu dostluk maçında bir araya geldik. Fair- Paly çerçevesinde geçen bir mücadeleydi. İnşallah böyle anlamlı müsabakalara kardeşçe imza atarız” ifadelerini kullandı.

PLAKET TÖRENİ

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümü kutlama etkinlikleri ilkleri kapsamında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile 15 Temmuz Şehitleri ve Şehit Ömer Halisdemir adına futbol müsabakasında Ev sahibi Onikişubat İdmanyurdu Spor Kulübü ile Çukurkuyu Belediyespor Kulübü müsabakanın oynanması için destek veren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a, Onikişubat Belediyesi Hanefi Mahçiçek’e, Gençlik Hizmetleri ve spor İl müdürü Ali İhsan Kabakçı’ya, İş Adamı Ercan Dağlandı’ya, İş Adamı Ali Cilve’ye Kahramanmaraşspor Kulübü Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan’a ve her iki kulüp’e plaket takdimi yapılarak onurlandırıldı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN