• Dolar Alış 17.9955TL
  • Dolar Satış 17.9237TL
  • Euro Alış 18.4121TL
  • Euro Satış 18.3386TL
Reklam
Reklam

GELENEKSEL 1. KIZAK ŞAMPİYONASI YAPILDI

Reklam
, 0 Yorum

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu işbirliği ile düzenlenen 1. Geleneksel Kızak Yarışmaları Türkiye Şampiyonası Ahirdağ Yedikuyular Bölgesinde yapıldı.

Bu yıl Kahramanmaraş’ta ilk defa gerçekleştirilen Geleneksel Kızak Yarışmalarına 10 ilden 58 spor kulübünden 120 sporcu mücadele etti.

Ahirdağı Yedikuyular Bölgesinde gerçekleştirilen Geleneksel Kızak Yarışmalarına ilişkin görüşlerini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç: “Kahramanmaraş’ımızın Yedikuyular Bölgesi kış turizmi için oldukça elverişli bir bölge ve aynı zamanda kış piknik alanı olabilecek bir bölge. Biz bu bölgede Kayak Merkezi yapacağız. Burada kamulaştırma çalışmaları yoğun bir süreç aldı. Bu çalışmaları bitirdik. Projemiz de tamamlandı ve inşallah Nisan ayında başlamayı düşünüyoruz. Burası çok önemli bir bölge ve sadece Kahramanmaraş için değil civar illerimiz için de önemli bir bölge. Bu bölgemizin Kış Sporları Merkezi haline gelecek. Çok yoğun kar alan bir bölge ve şu anda bile 2,5-3 metre kar var. Burası Kahramanmaraş’ımızın marka değerini artıracak ve cazibe merkezi haline gelmesinde önemli bir rol oynayacak.

Bu gün Geleneksel Kızak Yarışmaları yarın ise Atlı Kızak yarışmaları yapılacak bu etkinliğimiz yarın sona erecek” diye konuştu.

Vatandaşların kar üzerinde güreş tutmaları da diğer vatandaşlar tarafından ilgi ile izlenirken, aynı zamanda okçuluk yarışları da ilgi odağı oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un yanı sıra Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İlker Çitil, İmran Kılıç, Kastamonu Küre Beleidye Başkanı Kamil Aydınlı, Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aliihsan Kabakcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü  İhsan Emiralioğlu, Kahramanmaraş Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Nesih Tanrıverdi,Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Cevdet Kabakcı Türkiye Geleneksel Spor Dalları Geleneksel Kızak ve Atlı Kızak Federasyonu Asbaşkanı Günal Genç, Federasyon Kastamonu Temsilcisi Bünyamin Recep Berberoğlu, Kahramanmaraş Temsilcisi Şahin Hopur ile Büyükşehir Belediyesi şube müdürleri ve vatandaşların ilgi gösterdiği Geleneksel Kızak Yarışmaları 2 ayrı dalda ve 5’er kategoride gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kültür ve Turizm Şube Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen organizasyonda, Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü de çay ve çorba ikramında bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN