• Dolar Alış 9.3164TL
  • Dolar Satış 9.2792TL
  • Euro Alış 10.8465TL
  • Euro Satış 10.8033TL
Reklam
Reklam

İSTİKLALDEN İSTİKBALE 12 ŞUBAT DESTANI

Reklam
, 0 Yorum
Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunu konu alan ‘İstiklalden İstikbale Kahramanmaraş 12 Şubat Destanı’ kısa filminin galası yapıldı. 

 

Kahramanmaraş’ın merkez ilçelerinden Onikişubat Belediyesinin katkılarıyla hazırlanan ‘İstiklalden İstikbale Kahramanmaraş 12 Şubat Destanı’ filminin galası, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, filmin başrol oyuncusu Serdar Gökhan ve birçok filmseverin bir araya gelmesiyle gerçekleştirildi.

Galanın açılışında konuşan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, kültürel anlamda çalışmalarını sürdüreceklerini ifade ederek
şunları söyledi: “Amacımız bu ülke için kanını canını veren o şehitlerimizi, kahramanlarımızı unutturmamaktır. 25 dakikalık kısa metrajlı bir film hazırladık. Ama bizim çalışmalarımız, geçmişimizle ilgili çalışmalarımız bunlarla sınırlı kalmayacak. Bu kahramanlarımızı çizgi romanlar şeklinde tekrar yayın haline getirerek ilkokullardan başlayarak bütün çocuklarımıza inşallah tanıtacağız. Bu ülke için canını ve kanını veren insanlarımızı inşallah unutturmayacağız. Nasıl unuturuz Sütçü İmam’ı, Abdal Halil Ağa’yı, Rıdvan Hoca’yı, Ali Rıza Kısakürek’i, Yörük Selimli Mıllış Efendi’yi, Senem Ayşe’yi her ne kadar bize unutturmak isteseler de, tarihimizi bize öğretmeseler de inşallah unutturmayacağız.”
Ardından kürsüye gelen Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan şunları kaydetti:

“Kahramanmaraş, Kahramanmaraş ahalisi de, Kurtuluş Savaşı’nda, 12 Şubat’ta, geçmiş dönemlerde ve günümüzde gerçekten canlarını memleketin birliği, bütünlüğü, bayrağımızın mukaddesi için şahadet şerbetine koşan bir nesle sahibiz. Bu ülkede bizim en büyük zenginliğimiz budur. Bütün şehitlerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum ve Allah’tan rahmet diliyorum.”
Gala 25 dakikalık ‘İstiklalden İstikbale Kahramanmaraş 12 Şubat Destanı’ filminin gösterimiyle sona erdi.

Gösterim sonrası değerlendirmelerde bulunan Başkan Mahçiçek; “İstiklalden İstikbale Kahramanmaraş 12 Şubat Destanı” Kısa Filmimizi özel gösterimle hemşehrilerimizin beğenisine sunduk. Bu kutlu destanı bir nebze de olsa anlatabilirsek, gelecek nesillere aktarabilirsek ne mutlu bizlere.. Filmimizin başrol oyuncusu Serdar Gökhan’a, yapımcımız ve senaristimiz Hüseyin Kurtça’ya, Yönetmenimiz Turan Haste’ye ve emeği geçen tüm kardeşlerime şükranlarımı sunarım.Ayrıca
bu güzel gecede bizleri yalnız bırakmayan Valimiz Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç ve tüm Kahramanmaraşlılara can-ı yürekten teşekkür ederim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN