• Dolar Alış 17.9955TL
  • Dolar Satış 17.9237TL
  • Euro Alış 18.4121TL
  • Euro Satış 18.3386TL
Reklam
Reklam

Kahramanmaraş Resimleri Sergisi KSÜ’de Sanatseverlerle Buluştu

Reklam
, 0 Yorum

 

Kahramanmaraş Valiliği ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü işbirliğiyle Kahramanmaraş Milli Mücadelesi’nin 97. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında, “Milli Mücadelenin 97. Yılı Anısına Kahramanmaraş Karma Resim Sergisi” açıldı.

KSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) sergi salonunda gerçekleştirilen karma resim sergisinin açılış kurdelesini Yükseköğretim Denetleme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Safran, KSÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fatih Kıllı, Prof. Dr. İrfan Ersin Akıncı, GSF Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özkarcı ve Üniversite yöneticileri birlikte kesti.

Açılışta konuşan GSF Dekanı Özkarcı, sergiye eserleri ile katılan sanatçılara ve serginin düzenlenmesine destek sağlayan Kahramanmaraş Valiliği ile KSÜ Rektörlüğüne teşekkür etti.

46 sanatçının 77 eserinin yer aldığı Kahramanmaraş resimleri ve Milli Mücadele kahramanlarının resimlerinden oluşan Milli Mücadelenin 97. Yılı Anısına Kahramanmaraş Karma Resim Sergisi sanatseverlerin beğenisini topladı. GSF Sergi Salonunun fuaye alanında oluşturulan 15 Temmuz konulu resimlerin yer aldığı sergi de sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN