• Dolar Alış 33.0530TL
  • Dolar Satış 32.9210TL
  • Euro Alış 35.9864TL
  • Euro Satış 35.8428TL
Reklam
Reklam

Şehitler diyarının yürekli fertleri,

Reklam
, 0 Yorum

Şehitler diyarının yürekli fertleri,

Sevgili Kahramanmaraşlılar;

İstiklal, şeref ve övünç günümüz olan 12 Şubat Kurtuluş Bayramımız kutlu olsun… 97 yıl önce kahraman ecdadımızın kazandığı zaferi bugün, şanla, şerefle bir kez daha kutluyoruz.

Fransızların şehrimizin kalesindeki Türk Bayrağı’nı indirmeleri, masum insanları öldürmeleri, Maraş’ın ileri gelenlerini tutuklamaları üzerine  Ulu Cami İmamı Rıdvan Hoca’nın “Kalesinde bayrağı dalgalanmayan memleketteCuma namazı kılınmaz!” sözü, halkı Fransızlara karşı harekete geçirmiştir. Kaleye yürüyen Maraş halkımız, şanlı Türk Bayrağımızı tekrar kalede dalgalandırmıştır. Düşmanın şehirden çıkarılması tüm Anadolu’ya bağımsızlık için umut ışığı olmuştur.

Kahramanmaraş’ın Milli Mücadelesi Türk Kurtuluş savaşının başlangıçnoktalarından biridir. Kurtuluş savaşı sırasında ilk kıvılcım Kuvayı Milliye birlikleri ile Kahramanmaraş’ta ortaya çıkmıştır. Maraş’ta tüm şehir halkı hep birlikte tek yürek olup düşmana karşı direnmiştir. Maraş halkı “Maraş bize mezar olmadan düşmana Gülizar olamaz” diyerek topyekûn verdiği varoluş mücadelesinde, adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Türk milletinin esir olmayacağı ilk olarak Kahramanmaraş’tan haykırılmıştır dünyaya.

Saygıdeğer hemşehrilerim;

 Milletimiz hain girişimlere karşı dün olduğu gibi bu gün de dimdik duruyor. 12 Şubat 1920’de Sütçü İmam olup Fransız işgaline “dur” diyen asil ruh “15 Temmuz” da Ömer Halis Demir’de bir kez daha vücut bulup, ülkemize yönelik bu hain kalkışmaya geçit vermedi.

Biz de Onikişubat Belediyesi olarak, ayrım gözetmeksizin, unvanlardan bağımsız, bu asil milletin her ferdine en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz. “Ben” değil “Biz” diyerek, inanarak gelişerek, öğrenerek bu milletin önüne koyduğu hedeflere ulaşmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, düşman işgalinden kurtuluşumuzun 97. Yıldönümünü yürekten kutluyor, bu cennet vatanı bizlere “Gülizar” kılan Sütçü İmam’ı, Abdal Halil Ağa’yı, Rıdvan Hoca’yı, Ali Sezai Efendi’yi, Arslan Bey’i, Avukat Mehmet Ali Kısakürek’i, Şehit Evliya’yı, MıllışNuri’yi, Yörük Selim’i, Senem Ayşe’yi, Muallim Hayrullah’ı, Doktor Mustafa’yı, Çakmakçı Sait’i, Çuhadar Ali’yi ve isimsiz nice kahramanlarımızı bir kez daha onurla, gururla, rahmet ve minnetle yadediyoruz.

Kahramanlarımızın mekanları cennet bahçesi, ruhları şad olsun.

Hanefi Mahçiçek

Onikişubat Belediye Başkanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN