• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

60 Yıldır Pazarcık’ın Resmini Çekiyorlar

Reklam
, 0 Yorum

Pazarcık’ın en eski fotoğrafçılarından olan Mahmut Özkan, 1957 yılında kurulan FOTO ÖZKAN isimli işyerini kuşaktan kuşağa çalıştırmaya devam ediyor.

1957 yılında şimdiki adı İnönü Caddesinde  kurduğu küçük ve mütevazı işletmesi ile yıllarca Pazarcık halkına hizmet veren Hüseyin Özkan, 1983 yılında vefat edince işyerini devralan yeğen Mahmut Özkan  o yıldan beridir Pazarcık’ta fotoğrafın ve Fotoğrafçılığın adresi oldu.

Pazarcık’ta FOTO ÖZKAN isimli işletmesiyle hizmet veren ve ilçede hemen hemen herkesin fotoğrafını çeken FOTO ÖZKAN, mesleğinin duayenleri arasında sayılıyordu.

PAZARCIK’A İLK RENKLİ FOTOĞRAFI GETİREN İSİM

Yaklaşık 30 yıl önce Pazarcık’a ilk renkli fotoğrafı getiren isim olan Özkan, “1980 öncesinde siyah beyaz fotoğraf çekiyorduk. Bu fotoğrafları basıyorduk ve siyah beyaz fotoğraflara rütuş yapıyorduk. Zamanla renkli fotoğraf çıktı ve Pazarcık’a ilk renkli fotoğrafı biz getirdik. Önceleri çektiğimiz fotoğrafları Gaziantep veya Kahramanmaraş’a götürüp basardık daha sonra kendi makinemizi alıp Pazarcık’ta basmaya başladık.

“O DÖNEMLERDE FESATLIK YOKTU, MESLEĞE SAYGI VARDI”

Eski dönemleri de hatırlayan Özkan, “O zamanlarda rakiplerimiz de vardı ve aramızda tatlı bir rekabet de olurdu. O dönemlerde fesatlık yoktu, mesleğe saygı vardı. Kimse kimsenin müşterisini kapmaya çalışmazdı.

STÜDYOMUZDA HER TÜRLÜ ORTAMDA FOTOĞRAF ÇEKEBİLİYORUZ

Foto Özkan olarak her türlü fotoğraf çekimini gerçekleştiriyoruz.

Dış mekan fotoğrafçılığı, evlilik töreni foto çekim hizmeti, foto baskıları, fotoğraf, fotoğraf büyütme, fotoğraf onarımı, fotoğraf stüdyoları, fotoğrafçılık hizmetleri, profesyonel fotoğrafçılık, tören fotoğraf hizmeti, video ve fotoğraf hizmeti, 1 saatte developman ve baskı, dijital foto, vesikalık fotoğraf, fotoğraf çoğaltma, fotoğraf laboratuarları,

60 yıllık deneyimimizle bölgenin en çok bilinen markası olarak; nişan, sünnet, düğün vb. organizasyonlarda HD formatında çekim yapabilen kamera) çekimi, barkovizyon gösterisi, aktüel kamera çekimi, iç ve dış mekan profesyonel fotoğraf çekimleri yapılmaktadır.

Hayat, tüm mutlu anlarımızı da önüne katarak hızla akıp geçiyor. Bize hatırladıkça tebessüm ettiren anılarımız kalıyor…

FOTO ÖZKAN 60 yıldır en mutlu anlarınızı ölümsüz kılıyor, dün gibi hatırlamak istediğiniz her detayı inanılmaz bir bakışla, farklı bir dünyadan harika karelere sığdırıyor…

Düğün gününüzde düğünün hangi aşamaları unutulmaz? Bu anlara evlenecek çiftle beraber mi karar veriyorsunuz? İmza atıldığı an, ayağa basma ritüeli kaçmamalı mı? Gelin ve damadın endişesi nasıl yansıtılır? Renkli mi, siyah beyaz fotoğraflar mı daha etkileyici olur? Çiftler doğal mı olmalı, poz mu vermeli? Hangi fonlar düğün fotoğrafı için daha uygun? Doğadan nasıl yararlanabiliriz? Bu sorulara en doğru cevap FOTO ÖZKAN’da “En güzel anılarınızın hiçbir zaman kaybolmaması için, özel günleriniz deneyimli ve profesyonel ekibimiz tarafından en kaliteli şekilde hizmetinizdeyiz” diyen 57 yıllık deneyim FOTO ÖZKAN harika karelere imza atıyor.

Haber: Hatice ÖZDEMİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN