• Dolar Alış 17.9986TL
  • Dolar Satış 17.9268TL
  • Euro Alış 18.3454TL
  • Euro Satış 18.2722TL
Reklam
Reklam

AKEDAŞ’TAN Abonelerine Uyarı!

Reklam
, 0 Yorum

Akedaş Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Medine Tanış, fatura tahsilatı için Akedaş vezneleri, anlaşmalı bankalar ve PTT dışında hiçbir ödeme noktası ile anlaşmaları bulunmadığını belirterek, “Abonelerimiz, herhangi bir mağduriyet yaşamamak için yetkisiz ödeme noktalarında tahsilat işlemi yaptırmamalıdır” dedi.

Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta 650 bine yakın tüketiciye, bu iller de dahil Türkiye genelinde ise 25 binden fazla serbest tüketiciye elektrik satışı gerçekleştiren AKEDAŞ Elektrik Perakende Satış A.Ş. abonelerine ‘yetkisiz ödeme noktaları’ konusunda önemli bir uyarıda bulundu.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) tüketici haklarını korumak amacıyla ‘serbest tüketici’ olmayan ve bu hakkını kullanmayarak ulusal tarifeden elektriğini alan tüketicilere perakende elektrik satışı konusunda ‘Yetkisiz Ödeme Noktaları’ ve ‘tahsilatta ilave bedel alınmaması’ üzerinde hassasiyetle durduğunu hatırlatan AKEDAŞ Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Medine Tanış, bu konuyla ilgili düzenlemelere titizlikle uyduklarını açıkladı.

‘EKSTRA ÜCRET TALEP ETMİYORUZ’

Tanış, zaman zaman yetkisiz ödeme noktalarındaki fatura tahsilatı nedeniyle tüketicilerin mağdur edildiğini ancak AKEDAŞ olarak bu ödeme noktalarıyla hiçbir tahsilat anlaşmaları bulunmadığını vurguladı. Tanış, fatura tahsilat noktalarıyla ilgili abonelerin dikkat etmesi gereken noktalar hakkında uyararak “Fatura tahsilat işlemlerimiz, sadece AKEDAŞ Tüketici İşlem Merkezleri, anlaşmalı bankalar ve PTT tarafından gerçekleştiriliyor. Abonelerin bu konuda dikkatli davranarak, sadece yetkili kurumlar üzerinden ödeme yapması gerekiyor. Abonelerimizin ödeme yapabileceği banka, vezne ve PTT şubelerine ilişkin bilgiler faturaların arka yüzünde ve şirketimizin internet sitesinde yer alıyor. Ayrıca 444 44 02 numaralı Çağrı Merkezi’mizden de bu bilgileri edinebilirler ” dedi. Kaynak: AKEDAŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN