• Dolar Alış 31.0605TL
  • Dolar Satış 30.9365TL
  • Euro Alış 33.7162TL
  • Euro Satış 33.5816TL
Reklam
Reklam

Başarılı Öğrenciler’den Kaymakam Aydın’a Bir Dizi Ziyaret

Reklam
, 0 Yorum

23-24 Kasım 2016 tarihinde yurt genelinde yapılan ortaokullar arası TEOG sınavında, 120 soruyu doğru cevaplayarak dereceye giren Mehmet Akif Ersoy ortaokulu öğrencileri, Voleybol Yıldız Erkekler  İl Birincisi takımını çıkaran Yatılı Bölge Ortaokulu, yine voleybolda il ikincisi olarak Türkiye Bölge Finallerine katılmaya hak kazanan Çiğdemtepe İlk/Ortaokulu, Narlı Çimko İlk/Ortaokulu; Futsal şampiyonasında Yıldız Kızlarda  il birincisi, Yıldız Erkeklerde il ikincisi ve Hentbolde il ikincisi olarak finallere gitmeye hak kazanan takım oyuncuları, öğretmenleri ve okul müdürlerinin yanı sıra Pazarcık İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çilo, şube müdürleri ile birlikte Kaymakam Çağlayan Aydın’ı ziyaret ettiler.

Kaymakam Aydın;  misafirleriyle, eğitim-öğretimlerindeki, spordaki başarıları ve TEOG sınavlarında aldıkları sonuçlarla ilgili süreçler kapsamında sohbet edip, öğrencilerden bilgi alarak, “Öğrencilerin başarıları bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir. Bu tür başarılar geleceğe daha güvenli bir şekilde bakmamızı sağlamaktadır. İlçemizde bize bu gururu yaşatan öğrencilerimizi kutluyor,  bu başarıda emeği geçen ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum” dedi.

Başarılı öğrenciler ile buluşan Kaykmakam Çağlayan Aydın, bu nazik ziyaretlerinden dolayı mutluluk duyduğunu belirtirken, TEOG’ta başarı sağlayan öğrenciler ve diğer spor dallarında büyük başarı sağlayarak bölge finallerine gitmeye hak kazanan öğrencilerle bir süre sohbet ederek başarılarının devamını diledi. Okul müdürlerinden çeşitli bilgiler alan Kaymakam Aydın, “Benim her zaman her yerde önceliğim eğitimdir.

Yani benden eğitime açık çek var diyorum. Siz başarılı olun her türlü desteği vermeye hazırım” dedi.

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Kaymakam Aydın, “Başarılarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Umarım bu başarılarınız devam eder. Sizler özel çocuklarsınız. Hedeflerinizi yüksek tutarsanız önünüzdeki diğer sınavları da başarıyla geçeceğinize inanıyorum. Hiçbir zaman çalışmaktan geri durmayın. Çalışın ve inanın. Çünkü inanmadan hiç bir şey olmaz. Bu ülkenin aydınlık yarınları sizlersiniz” şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çilo ise ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada, “Biz yıllardır çocuklarımızın okumaktan başka çaresinin olmadığını söylüyoruz, bundan sonra da üstüne basa basa söylemeye devam edeceğiz. İlçemizin ekonomik, iklim ve arazi şartları bunu gerektirmekte, geleceğimizin tek kurtuluş yolu eğitim. İlçemizde eğitimin en üst düzeye çıkması içinde elimizden gelenin fazlasını yapmaktayız, yapmaya da devam edeceğiz. Öğrencilerimiz yeter ki başarılı olsunlar, sonuna kadar onların destekçisi olacağız. İlçemiz eğitim konusunda büyük mesafeler kat etti, başarı grafiğindeki yükselişimiz her geçen gün hızla devam etmekte, bu başarıda pay sahibi olanlara teşekkür ediyorum. Başarılı öğrencilerimizi kutluyorum,  başarılarının devamını diliyorum, siz başardıkça biz yanınızda olacağız, sizlerin başarısı bizleri gururlandırır” dedi.

Haber:  Hatice ÖZDEMİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN