• Dolar Alış 17.9955TL
  • Dolar Satış 17.9237TL
  • Euro Alış 18.4121TL
  • Euro Satış 18.3386TL
Reklam
Reklam

BAŞVURULARINIZI SON GÜNE BIRAKMAYIN

Reklam
, 0 Yorum

2017 YGS’ye lise son sınıf öğrencileri kendi okullarından başvuru yapabilecekken, mezun adaylar için Pazarcık’ta tek adres Pazarcık Anadolu Lisesi olarak belirlendi.

Pazarcık Anadolu Lisesi ÖSYM Başvuru Merkezi yetkilisi Harun Araz, adayların mağduriyet yaşamaması için başvurularını son güne bırakmamalarını istedi.

Pazarcık Anadolu Lisesi ÖSYM Başvuru Merkezi Yetkilisi Harun Araz yaptığı yazılı açıklamada şunları belirtti.

“2017 YGS (YÜKSEKÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVI) başvuruları  4 Ocak Çarşamba günü başladı.

Başvurular 18 Ocak 2017 Çarşamba günü sona eriyor. ÖSYM başvuru süresini kesinlikle uzatmayacak. Bu nedenle adayların sistem yoğunluğu, elektrik kesintileri vb. ihtimalleri göz önünde bulundurarak başvurularını son güne bırakmamaları gerekiyor.

Lise son sınıf öğrencileri kendi okullarından başvurularını yapabilecekler. Mezun durumda bulunan adaylardan ÖSYM aday işlemleri sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve şifresi bulunan adaylar bireysel olarak başvuru yapabilecekler. Sistemde geçerli bir fotoğrafı bulunmayan veya şifresini kaybeden adaylar için ise Pazarcık’taki tek başvuru merkezi Pazarcık Anadolu Lisesi.

Mezun adaylar başvuru merkezine gelirken mağduriyet yaşamamaları açısından geçerli bir kimlik (nüfus cüzdanı, kimlik kartı veya süresi bitmemiş pasaport) ve lise diplomalarının asıllarını ibraz etmeleri gerekmektedir.

Başvurusunu aday işlemleri sistemi veya başvuru merkezinden yapan adaylar sınav ücreti olan 60 TL’yi yatırmadıkları zaman başvuruları otomatik olarak reddedilecektir.  Adaylar sınav ücretlerini herhangi bir bankanın internet bankacılığı şubesinden veya Halkbank ATM’den yatırabileceklerdir.

Başvuru merkezlerinden yapılan başvuru ve yeni şifre edinme ücreti ise ÖSYM tarafından 5 TL olarak belirlendi. Sınavsız geçiş yapmak isteyen adaylar YGS’ye başvuru süresi içinde başvuru yapacaklar aksi takdirde sınavsız geçiş haklarından faydalanamayacaklardır.”

YGS,  tüm yurtta 12 Mart 2017 Pazar günü saat 10:00’da yapılacaktır. Pazarcık Anadolu Lisesi ÖSYM Başvuru Merkezi yetkilisi Harun ARAZ, tüm adaylara başarı dilerken adayların mağduri-yet yaşamaması için aşağıdaki linkten 2017 YGS kılavuzunu dikkatlice incelemelerini belirtti. http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2017/OSYS/KILAVUZ_04012017.pdf

Haber: Hatice ÖZDEMİR
PAZARCIK GAZETESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN