• Dolar Alış 17.9955TL
  • Dolar Satış 17.9237TL
  • Euro Alış 18.4121TL
  • Euro Satış 18.3386TL
Reklam
Reklam

CHP Pazarcık İlçe Başkanı Veysal Şevran; İstedikleri herşeyi meclisten geçirdiler

Reklam
, 0 Yorum

Anayasa değişikliği ve referandum sürecini değerlendiren CHP Pazarcık İlçe Başkanı Veysal Şevran, “Bu bir seçim değil. Burada Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkeye getirdiği özgürlüklerin ve anayasanın varlığı söz konusu. Mustafa Kemal Atatürk’ten vazgeçmek ya da vazgeçmemek meselesi bu.

Biz CHP olarak hiçbir saha çalışmamızda parti rozeti taşımayacağız. Türk bayrağı ve Atatürk rozetlerimiz olacak. CHP olarak biz Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyetin değerlerine saygı duyan herkesi bu mücadelenin içerisinde olmaya davet ediyoruz. Referandumda yüzde 51 evet çıktığında bir daha bunu geri getirmeniz söz konusu değil. İnanın Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının yattıkları yerde kemikleri sızlar. Biz artık kendimiz için değil çocuklarımızın ve torunlarımızın geleceği için Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmalıyız. Halkımıza bu süreçte anayasa değişikliğindeki maddelerin neler götürdüğünü anlatacağız, Halkımıza bu süreçte anayasa değişikliğindeki maddelerin neler götürdüğünü tek tek anlatacağız. Ben şuna inanıyorum AKP’ye oy veren, Tayyip Erdoğan’ı seven yurttaşlarımızın içerisinde bile mesele Cumhuriyet ve Atatürk olunca hassas davranacak, duyarlılık gösterecek insanlar var.” dedi.

İstedikleri herşeyi meclisten geçirdiler

Yaklaşık 15 yıldır ülkeyi yönetenler istikrar diyerek iktidara geldiler. Ama ne yazık ki iktidar 15 yıldır her istediğini yapmasına rağmen başarılı olamadı. Başarılı olamadıkları için farklı bir algı yaratmaya çalışıyorlar. Sanki 15 yıldır birçok şey yapmak istemişlerde TBMM’deki milletvekileri buna izin vermemiş ve bu nedenle başkanlık sistemine ihtiyacımız var algısı yaratmaya çalışıyorlar. Oysa adama sorarlar, “Sen neyi getirdin de meclisten geçiremedin?” Ne getirdilerse geçirdiler.15 yıldır sistemli bir şekilde Cumhuriyet ve değerlerini kademe kademe yok eden ve toplumu buna alıştırmaya çalışan bir anlayışla karşı karşıyayız.

Anayasa değişikliği ile terörü bitireceklerini ve ekonomiyi düzelteceklerini söylüyorlar. Bunun sözünü zaten daha önce vermişlerdi. Terör artarak devam ediyor. Ekonomi kötü durumda, işsizlik had safhada. Dolar 4 liraya yaklaştı. Esnaf kan ağlıyor. Bu kabul edilebilir bir şey değil.

Duyarlı olan herkes sandığa gitmeli

Aklı başındaki her insan bunun açık bir şekilde rejim değişikliği olduğunu görebilir. Halkımız elini vicdanına koyarak sandığa gitmeli. Bir önceki referandum gibi asla düşünülmemeli. Herkes mutlaka sandığa gitmeli. Bu oylama hangi siyasi partinin iktidar olacağı oylaması değil. Cumhuriyetin var olup olmaması meselesi. Herkes bu sorumlulukla oyunu kullanması gerekiyor.

Hayır oylarının çoğunlukta olduğunu düşünüyorum

Bugün  itibariyle Hayır oylarının çoğunlukta olduğunu düşünüyorum. Peki daha sonra Evetler öne geçer mi diye düşünecek olursak, çok adaletsiz bir seçime gidiyoruz. Bir siyasi parti ve Cumhurbaşkanı devletin bütün imkanlarını kullanıyor. Bu arada diğer siyasi partilere hiçbir yardım yapılmıyor. Ama ben yinede sandıktan Hayır çıkacağına inanıyorum. Bunun için elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz.

Haber: Hatice Özdemir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN