• Dolar Alış 9.6177TL
  • Dolar Satış 9.5793TL
  • Euro Alış 11.1934TL
  • Euro Satış 11.1487TL
Reklam
Reklam

“ÇOCUK HER YERDE ÇOCUKTUR”

Reklam
, 0 Yorum

 

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ “ÇOCUK HER YERDE ÇOCUKTUR” DÜŞÜNCESİYLE MARDİN’İN ÖMERLİ İLÇESİNE VE SURİYE’NİN AZEZ BÖLGESİNE YENİ DOĞAN ÇOCUKLARIN TEMEL İHTİYAÇLARINI GİDERMEK İÇİN PUSET TAKIMLARI VE OYUNCAK GÖNDERDİ

Sosyal Belediyeciliğin öncüsü Onikişubat Belediyesi, “Hoş geldin Bebek” projesini Mardin’in Ömerli ilçesine ve Suriye’nin Azez Bölgesine taşıdı. “Çocuk her yerde çocuktur” düşüncesiyle hayata geçirilen proje kapsamında, Ömerli’ye 300 adet puset takımı ve 500 adet oyuncak, Azez’e ise 100puset takımı ve bin adet oyuncak gönderildi.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar için ise Ömerli’ye 500 adet yetişkin kıyafeti, 500 adet kaşkol ve 500 adet Türk Bayrağı, Azez’e ise 2 bin adet kıyafet ve bin adet battaniye ulaştırıldı. Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Belediyemizin yardım elini, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyoruz” dedi.  Başkan Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Kurulduğumuz günden bu yana sosyal sorumluluklar noktasında elimizden gelen gayreti göstermeye çalıştık. Gerek Onikişubat ilçemizde gerekse de Suriye’deki ihtiyaç sahiplerinin yaralarını sarmaya çalıştık. Bunun yanında terörle mücadele eden güvenlik güçlerimize hem moral vermek, hem de dualarımızla yanlarında olduğumuzu göstermek için çeşitli hediyeler gönderdik. Bu gün de belediyemiz ekipleri Mardin’in Ömerli ilçesindeki kardeşlerimizin ve Suriye’nin Azez bölgesindeki mazlumlarının yardımına koşuyor. Özellikle yeni doğan bebeklerin temel ihtiyaçlarını karşılayacak olan puset takımları gönderiyoruz. Bunlar Ömerli Belediyemizce ve Azez’deki görevlilerce ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır. Biz de Onikişubat Belediyesi olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ihtiyaç sahiplerine yardım elimizi uzatmaya devam edeceğiz.”

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN