• Dolar Alış 17.9986TL
  • Dolar Satış 17.9268TL
  • Euro Alış 18.3454TL
  • Euro Satış 18.2722TL
Reklam
Reklam

Hibe desteği için son gün 14 Şubat

Reklam
, 0 Yorum

Pazarcık Ziraat Odası Başkanı Mehmet Torun, Tarım Bakanlığının uyguladığı Sulama Sistemi hibe desteğinin  14 Şubat 2017 tarihinde son bulacağını belirtirken bu destekten yararlanmak isteyen üyelerin 14 şubat 2017 salı gününe kadar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvurmaları gerektiğini söyledi.

Ziraat Odası Başkanı Mehmet Torun; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın üreticiler için 200 bin liraya kadar hibe desteğinde bulunacağını da sözlerine ekledi;

Başkan Torun Tarım Bakanlığından yapılan açıklamada şunların  yer aldığını belirtti:

“Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın sulama sistemleri hibe desteğinden yararlanmak isteyen üreticilerin 14 Şubat günü mesai bitimine kadar başvurularını yapması gerekiyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, üreticiler için 200 bin liraya kadar hibe desteğinde bulunacak.

Hibe programı çerçevesinde, tarla içi damla sulama sistemi kurulumu, tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulumu, tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulumu, lineer, center pivot veya tamburlu sistem yağmurlama sulama makinesi alımı ve güneş enerjili sulama sistemi kurulumlarına destek verilecek.

Destek koşulları neler?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre hibe desteği gerçek kişiler için 100 bin, tüzel kişiler için 200 bin TL’yi geçemeyecek.

Desteklerden faydalanmak isteyen üreticiler başvurularını 14 Şubat salı günü mesai bitimine kadar bulundukları bölgenin İl ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne yapabilirler.

Haber: Hatice Özdemir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN