• Dolar Alış 33.1133TL
  • Dolar Satış 32.9811TL
  • Euro Alış 36.0438TL
  • Euro Satış 35.8999TL
Reklam
Reklam

Kaymakam Aydın, Gazetemizi Ziyaret etti

Reklam
, 0 Yorum

Pazarcık’a yeni atanan Kaymakam Çağlayan Aydın, gazetemize nezaket  ziyaretinde bulundu.

Yerel basını önemsediklerini söyleyen Kaymakam Çağlayan Aydın, yerel basının yardımıyla ilçemiz için neler yapılması gerektiği konusunda fikir alışverişinde bulundular.

Kaymakam Çağlayan Aydın, basının toplumun adeta gözü ve kulağı olduğunu belirtti. Gerçekleştirilen ziyaretlere karşılık iade-i ziyaret yaptığını, hem de basın mensuplarıyla ilçe hakkında fikir alışverişinde bulunduğunu ifade eden Aydın, göreve başladığından bu yana işletme ve işyerlerini ziyaret ederek tanışma ve bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla böyle bir uygulama başlattığını söyledi.

Kaymakam Çağlayan Aydın, “Gezilerimiz ve ziyaretlerimiz belirli bir program dâhilinde devam edecek.

Bu manada ilçemizin tek günlük gazetesi olan Pazarcık Gazetesi idare yerindeyim. Yerel basın ilçemizin tanıtımına çok büyük katkıda bulunmaktadır. Gazeteciler, toplumu aydınlatmakta çok büyük ve aktif rol oynamaktadırlar. Bunun sorumluluğu ve bilincinde hareket edildiği zaman ortaya çok güzel işler çıkıyor. Gazeteciler, toplumun gözü ve kulağıdır, ilçede olan biten her şeyi vatandaşlara duyuruyor ve bilgilendiriyor. Bu da toplum yararına en büyük hizmetlerden bir tanesidir. Gazetecilerin, görevlerini yerine getirirken, fedakârca çalıştıklarının bilincindeyiz. Basın mensuplarımızın çalışma şartlarının kolaylaştırılması, onlara gereken desteğin sağlanması toplum olarak hepimizin görevidir.

Yerel basın kamu ve vatandaş adına genel basından daha etkilidir. Basın aynı zamanda denetleme ortamını sağlıyor. Bu anlamda basının önemi daha da artıyor. Vatandaşların kurumlara erişebilirliği önemlidir. Medya bu erişimi sağlıyor. Basın ile beraber görev yapacağız. İlçemize, insanımıza faydalı olmak önceliğimizdir. Beraber, birleştirici olmak adına çalışmalar yapmayı umuyorum’’ dedi.

İlçe Kaymakamını misafir etmekten büyük mutluluk duyduk diye sözlerine başlayan gazetemiz ortaklarından Mustafa Efe, “Devlet temsilcileri ve idari mekanizma yöneticilerinin esnaflarımıza ve iş yerlerine gelmeleri, onlarla tanışmaları bilgi alışverişinde bulunmaları güzel bir uygulama örneğidir.

İşletmeler hakkında bilgi almak, onların dertleriyle, sorunlarıyla ilgilenmek ve çözüm yollarını birlikte aramak için atılmış  bir adım olarak görüyorum.” dedi.

Efe, Pazarcık Gazetesi olarak kendisine ellerinden gelen her türlü desteği sağlayacaklarını ifade ederek, “Tesislerimize kadar gelerek bizleri ziyaret eden ve samimi bir ortamda gerçekleştirilen bu nazik davranıştan dolayı İlçe Kaymakamımız Çağlayan Aydın’a şahsım ve personelimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Haber: Şahin Efe
PAZARCIK GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN