• Dolar Alış 33.0530TL
  • Dolar Satış 32.9210TL
  • Euro Alış 35.9864TL
  • Euro Satış 35.8428TL
Reklam
Reklam

KÖK-DER Mart Ayı Toplantısını Yaptı

Reklam
, 0 Yorum

 

Kısa adı KÖK. DER. olan Kahramanmaraş Özel Öğretim Kurumları Derneği aylık olağan toplantısını 20 Mart 2017 Pazartesi günü saat 19.00’da Kervan Han’da yaptı. Toplantıya Özel Öğretim Kurumları temsilcilerinin yanı sıra, siyasiler ve eğitimciler katıldı.

Konu eğitim olunca toplantıya ilgi oldukça yoğundu. TBMM Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir toplantıya katıldılar ve birer konuşma yaptılar. Maarif Müfettişleri Başkanı Fevzi Küçük, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü, Ertan Göl, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Dulkadiroğlu Özel Öğretim Şubesi Müdürü Mehmet İspir, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Muharrem Erantepli de toplantıya katılarak Kahramanmaraş’ın eğitimine katkı sağladılar.

Dernek Başkanı ve Özel Öz Derya Koleji Müdürlüğünü yapan Fatih Erdoğan Özel Öğretim Kurumlarının içinde bulunduğu bazı sıkıntıları dile getirerek Derneği Eğitim Komisyonu tarafından hazırlanan bir dosyayı sorunların giderilmesinde yardımcı olması dileğiyle Kahramanmaraş AK Parti Milletvekili İmran Kılıç’a sundu.

Daha sonra toplantıdan erken ayrılması gereken AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir söz aldı. 16 Nisan tarihinde yapılacak olan referandum da sandıktan evet çıkmasının önemine değindi. Kabul edilecek olan Anayasa ile ülkedeki birçok sorunun halledileceği gibi Özel Öğretim Kurumlarının Problemlerinin de çözüleceğini söyleyerek KÖK. DER. Başkanı Fatih Erdoğan’a teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt konuşmasında; ‘ Özel Öğretim Kurumları teşkilatımızın bir parçası. Ülkemizin ve İlimizin eğitimine ciddi katkılar sağlıyorlar. Kahramanmaraş’taki Özel Okullarımız, Kurs Merkezlerimiz, Etüt Merkezlerimiz de aynı duygularla hizmet üretiyorlar. Bu sebeple, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman yanınızdayız dedi. Toplantıya davet edildiklerinden ötürü KÖK.DER. Yönetimine teşekkür etti’

Son olarak söz alan Milletvekili İmran Kılıç, Toplantıya katılarak Kahramanmaraş’taki Özel Öğretim Kurumları kurucu veya kurucu temsilcileriyle birlikte olduğu için çok mutlu olduğunu ve Önümüzdeki aylarda Kahramanmaraş’ta bir çalıştay düzenleyeceklerini bildirdi. Çalışmalarından dolayı Dernek Başkanı Fatih Erdoğan’a teşekkür eden İmran Kılıç, kendisine verilen raporu dikkatlice okuyacağını ve sorunların giderilmesi için çaba sarf edeceğini söyledi. Daha geniş bir zaman diliminde yeniden bir araya gelinmesi dileğiyle toplantıya son verildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN