• Dolar Alış 32.2619TL
  • Dolar Satış 32.1331TL
  • Euro Alış 35.0592TL
  • Euro Satış 34.9193TL
Reklam
Reklam

“MİLLET OLARAK PEYGAMBERİMİZİN SEVGİSİYLE KENETLENELİM”

Reklam
, 0 Yorum

 

Secretary of Defense Leon E. Panetta, right, meets with Ahmet Davutoglu, the Turkish minister of foreign affairs, at the Pentagon Feb. 13, 2012. (DoD photo by Glenn Fawcett/Released)

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında “Millet olarak Peygamberimizin sevgisiyle kenetlenelim” ifadelerini kullandı.

Başkan Mahçiçek, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın belirlediği bu yıl ki Kutlu Doğum Temasının “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” olduğuna dikkati çekerek, ülke olarak birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuzu kaydetti.

Mahçiçek, mesajında şu düşüncelere yer verdi:

“Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) teşrifleriyle, yeryüzünü şereflendirişinin 1446. seneyi devriyesini idrak ediyoruz. Salat ve selam, yaratılmışların en hayırlısı ve örnek ahlakı ile insanlığa rehber olan Peygamber Efendimize olsun.

Sevgili hemşehrilerim, tüm insanlığı ‘Emr-i bi’l ma’rûf ve nehy-i anil münker’ yani iyiliği emretmeye, kötülüğü men etmeye çağıran Peygamber Efendimiz; şahsında topladığı barış, kardeşlik, sevgi ve hoşgörü gibi erdemlerle bizleri iyiye ve güzele yönelmeye davet ediyor.

Dolayısıyla O’nun doğumunun sevincini ve huzurunu yaşadığımız bugünlerde yine O’nun fazilet dolu yaşamını kendi ömürlerimize yansıtmalı, Hadis-i Şeriflerinde verdiği mesajları iyi algılamalıyız. Hepimizin bildiği gibi bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığımız Kutlu Doğum Teması olarak “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” konusunu belirledi.

Türkiye’miz gerçekten bir ve beraber olmamız gereken zor günlerden geçiyor. Bu vesileyle ülke ve bu ülkeyi oluşturan millet olarak, her türlü ayrışmalardan ve ötekileştirmelerden uzaklaşmalı, kardeşlik hukukuyla ve Peygamber sevgisiyle birbirimize kenetlenmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Kutlu Doğum Haftamızı tebrik ediyor, bu güzel günlerin tüm insanlığa, İslam alemine ve ülkemize esenlik getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN