• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİNİN DOWN EĞİTİM VE YAŞAM MERKEZİ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Reklam
, 0 Yorum

 

Onikişubat Belediyesi’nin Down Sendromlu çocuklar için hayata geçirmeyi amaçladığı “Down Eğitim ve Yaşam Merkezi” projesi Belediye Meclisinden geçti.

Onikişubat Belediyesi, Nisan ayı Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in başkanlığında gerçekleşti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda, gündemde bulunan maddeler görüşülerek, karara bağlandı.

Belediye encümeninde görev alacak üyelerin gizli oyla belirlendiği toplantıda, encümen üyeliklerine Ali Ünsal, İlyas Orhan ve Pelin Şerbetçi Dertli yeniden seçildi. Komisyon üyelerinin de belirlendiği toplantıda, İmar, Plan ve Bütçe, Çevre ve Sağlık, Sosyal Hizmetler ve Yardım, Kültür Sanat ve Aile, Gençlik ve Spor, Hukuk, Fiziksel ve Zihinsel Engelliler Komisyonlarında görev alacak meclis üyeleri tespit edildi.

2017 yılı faaliyet raporunun da görüşüldüğü mecliste, 2016 Mali Yılına ait Denetim Komisyonu Raporu ele alındı. Gündemin bir diğer maddesinde ise Akçakoyunlu Mahallesine Proje İmam Hatip Okulu ve Haydarbey Mahallesine “Down Eğitim ve Yaşam Merkezi” yapılması görüşüldü. Alınan karar gereğince, iki projenin 20 Nisan 2017 ve 31 Nisan 2018 arasında yıllara sari olarak yapılması kararlaştırıldı.

Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Bizim de okuduğumuz yer olan Batıpark’taki okulun yerine Proje İmam Hatip Okulu yapmayı istiyoruz. Her yönüyle modern bir tesis olan bu kuruma da Kahramanmaraş’ta ilk İmam Hatip’in yapılması için gayret gösteren Sandalzade Hoca’nın adını vereceğiz. Şimdiden kentimize hayırlı olsun. Yine önemsediğimiz bir diğer projede Down Sendromlu yavrularımız için eğitim ve yaşam merkezi yapılması. Bu da bizim büyük önem verdiğimiz bir çalışma. İnşallah bu projelerimizi kısa süre içerisinde hayata geçirmiş olacağız. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Daha sonra Hacı Mustafa Mahallesi’ne yapılan Bilgi ve Kültür Evi’ne Malik Ejder Hazretlerinin isminin verilmesi konusu ele alındı. Madde oy birliği ile karara bağlandı. Öte yandan Hacı Bayram Veli Mahallesi 1016 ada ve 5. Parselde kayıtlı bulunan Onikişubat Belediyesi hissesinin de Polis Evi yapılması için 29 yıllığına ücretsiz olarak Emniyet Genel Müdürlüğü’ne tahsis edilmesine karar verildi.

İmar plan ve tadilatlarının da görüşüldüğü toplantı, dilek ve temenniler ile son buldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN