• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

Pazarcık Aksuspor’a yan bakılmıyor! Aksuspor : 8 – A. Sümerspor: 0

Reklam
, 0 Yorum

29 Ocak 2017 Pazar günü, Pazarcık Celal Tekşen Stadında  saat 13,30 da başlayan Pazarcık Aksuspor – Arsan Sümerspor maçının Hakemliklerini Halil ibrahim Aydın, Kurthan Karaturna ve Şahin Yüzeroğlu yaparken gözlemciğini İsmail Kayıran, Saha Komiserliğini ise Muzaffer Demir yaptı.

Pazarcık Celal Tekşen stadındaki maçı Kaymakam Çağlayan Aydın, Belediye Başkan Vekili Ali Gündeşli, Belediye Başkan yardımcısı Cemalettin Nadir Aras, Aksuspor Başkanı Adnan Pınarbaşı ve Aksuspor yönetim kurulu üyeleri de tam kadro izlediler.

Haftaya lider olarak 22 puanla giren Pazarcık Aksuspor, kendi grubunda galibiyeti bulunmayan ve hiç puan alamayan Arsan Sümerspor’u 8-1 yenerek, 3 puan daha alarak 25 puana çıkıp  liderliğini devam ettirirken,  takipçisi Türkoğlu Belediyespor Bertizspor’u 9-0 yenerek takibini sürdürdü. Grubun 3’üncüsü Elbistanspor’un sahasının buzla kaplı olmasından dolayı oynayacağı Maraşgücü maçı ileri bir tarihe ertelendi.

Futbol oynamaya elverişli bir havada oynanan maça Pazarcık Aksuspor kalede Ahmet Can Çevirme, Müslüm Kabaardıç, Ahmet Can Kocahal, Ali Birbalta, Veysel Gökburun, Hilmi Ataç, Uğur Sarıkaya, Mehmet Akif Kurtulmuş, Ramazan Şerif Batak, Ali Salman ve Mustafa Kuzhan ilk onbiri ile çıkarken,

konuk takım Arsan Sümerspor ; kalede Muharrem Durna, Enes Kazıcı, Mustafa Şipal, Ahmet Çiftçigil, Aydın Köroğlu, Bilal Bozoğlu, Teımuraz Chılınalrıshvılı, Mehmet Tekiş, Mehmet Çıra ilk onbiri ile çıktı.

Celal Tekşen stadındaki maç Pazarcık Aksuspor’un vuruşu ile başladı.  Maçın ilk 5 dakikası orta alan mücadelesi şeklinde geçerken Aksuspor kalitesi ve üstünlüğünü rakibine kabul ettirdi. Maçın 5. dakikasında Ali Salman’ın Sümerspor cezaalanına yaptığı orta ile buluşun Uğur topu Sümerspor filelerine yollamakta zorlanmazken Aksuspor’u 1-0 üstünlüğe taşıyordu.

Dk. 5 Gol Uğur Pazarcık Aksuspor 1- Sümerspor 0

Maçın 7 ve 9 uncu dakikalarında rakip kaleyi abluka altına alan Aksuspor iki pozisyondan da yararlanamazken 13′ üncü dakikada Sümerspor kalecisi kalesine gelen 3 gollük pozisyonu da kurtardı.

Ataklarını devam ettiren Aksuspor 19’uncu dakikada Mustafa Kuzhan’la bir pozisyondan daha yararlanamadı. Mustafa Kuzhan’ın sert şutu üst direkten döndü.

Arsan Sümerspor’un direnci bu dakikalarda artarken yaptıkları cılız ataklar Aksuspor defansı tarafından karşılandı.

30’uncu dakikada sahanın en iyisi Ramazan Şerif orta alandan aldığı topla sağ kanattan atağa çıktı. Rakibini çalımlayan Şerif topu Uğur’a aktardı.  Uğur’un ortasını iyi takip eden Mustafa Kuzhan topu Sümerspor filelerine kalecinin bakışları arasında bıraktı.

Dk. 30,  Gol Mustafa, Pazarcık Aksuspor 2- Sümerspor 0

Yediği golün etkisinden kurtulmaya çalışan Sümerspor bu çabalarından sonuç alamazken 32’nci dakikada Aksuspor bir gol daha kaçırdı.

Maçın 35’inci dakikasında Uğur sağdan indi. İki rakibini de geçip ortaladı. Topla buluşan Mustafa kendisinin 2’nci takımının 3’üncü golünü Sümerspor filelerine yolladı.

Dk. 35, Gol Mustafa, Pazarcık Aksuspor 3 – Sümerspor 0

Maçın ilk yarısı Uğur 1 ve Mustafa’nın attığı 2 golle  Pazarcık Aksuspor’un 3-0 üstünlüğü ile son buldu.

İKİNCİ YARI

Her iki takımda ikinci yarıya aynı kadrolarla çıkarken ikinci yarının başlama vuruşunu konuk ekip Sümerspor yaptı. İlk yarıdaki gibi ikinci yarıda da üstünlüğünü devam ettiren Aksuspor fubolcuları sahanın yıldızı Şerif’in jeneriklik gölü ile 4-0’ı buldu. Şerif yaklaşık 35 metreden sert vurdu. Kaleci sadece topa bakakaldı. Top filelerle buluştu.

Dk. 48, Gol Şerif, Pazarcık Aksuspor 4 – Sümerspor 0

Atak üstüne atak yapan Aksuspor maç bitse de gitsek havasına giren Sümerspor kalesine tekrar yüklendi.  51’inci dakikada cezalanı dışından Mustafa sert vurdu. Topa müdahale etmek isteyen Ahmet’in eline çarpan top yön değiştirince hakem penaltı noktasını tereddütsüz gösterdi. Penaltıyı kullanan Ali Salman topu ve kaleciyi ayrı köşelere yolladı.

Dk. 52, Gol Ali Salman, Pazarcık Aksuspor 5 – Sümerspor 0

“Arsan Sümerspor sadece kalesinde başka gol görmek istemez bir görüntü vermeye çalışırken Aksuspor tekrar soldan bir atak geliştirdi. Aksuspor’ yeni transferlerinden  Ahmet Can Kocahal’la 63 üncü dakikada 6 ıncı golü buldu. Ahmet Can Kocahal soldan ceza alanına girdi sert vurdu  top filelerle buluştu.

Dk. 63, Gol Ahmet Can Kocahal, Pazarcık Aksuspor 6 – Sümerspor 0

Maçtaki ilk tehlikeli atağını yapan Sümerspor 65’inci dakikada penaltı kazandı. Penaltıyı kullanan 10 sırt numaralı oyuncu topu filere yolladı. Bu golle 9  maçta ikinci golü kalesinde  gören Aksusporlu oyuncular maça tekrar asılmaya başladı.

Dk. 65, Pazarcık Aksuspor 6 – Sümerspor 1

Maçın 71’inci dakikasında Pazarcık Aksuspor Mustafa ile 7’inci golü buldu. Mustafa kendisinin 3’üncü takımının 7’inci golünü rakip filelere bıraktı.

Dk. 71, Gol Mustafa, Pazarcık Aksuspor 7 – Sümerspor 1

Maçın bu skorla biteceği sanılırken maçın 78’inci dakikasında Şerif’in pasını iyi değerlendiren Uğur Aksuspor’un 8 inci golünü Sümerspor filelerine gönderdi.

Dk. 78, Gol Uğur, Pazarcık Aksuspor 8 – Sümerspor 1

Maç bu skorla bitti.

Maçın bitimi ile birlikte Pazarcık Aksusporlu yöneticiler konuk ekip oyuncuları ve yöneticilerine Ada Restaurant’ta yemek verdiler. Samimi bir ortamda geçen yemek sonrasında yöneticiler birbirlerine başarılar dilediler.

                            Haber : Mustafa Kiraz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN