• Dolar Alış 31.0605TL
  • Dolar Satış 30.9365TL
  • Euro Alış 33.7162TL
  • Euro Satış 33.5816TL
Reklam
Reklam

Pazarcık Anadolu Lisesi’nden “Dünya İyilikle Değişir” Kampanyası

Reklam
, 0 Yorum

Pazarcık Anadolu Lisesi öğrencilerince düzenlenen kampanya ile toplanan yardımlar Halep’e gönderilmek üzere yetkililere teslim edildi.

Pazarcık Anadolu Lisesi öğrencilerinin “Dünya İyilikle Değişir” sloganıyla başlattığı yardım kampanyası nedeniyle okul bahçesinde bir tören düzenlendi.

Kampanyanın öğrenciler arasında yardımlaşma duygusunu oluşturduğunu belirten Okul Müdürü İbrahim Yılmazcan, “Öğrencilerimiz yardımları Halep’teki kardeşlerine göndererek mazlumların yanında olduklarını gösterdi” dedi.

Okul bahçesinde düzenlenen törene Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Nadir Ulaş Birdane, İlçe Müftüsü Ahmet Sevinç, Okul Müdürü İbrahim Yılmazcan ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Pazarcık Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Yılmazcan şunları söyledi:

“Mustafa Kemal Atatürk, o zaman milli mücadeleyi, milli şuuru nasıl başlattıysa sizler de ülkemizde oynanan oyunlara emperyalist güçlerin bütün emellerini ve hayallerini engelleyeceksiniz. Sizlerle gurur duyuyor, sizleri seviyoruz. Cenabı Allah, vatanımızın, milletimizin ve siz değerli öğrencilerimin yardımcısı olsun. Cenabı Allah bizleri vatansız, bayraksız, ezansız bırakmasın. Sevgili öğrenciler “Dünya İyilikle Değişir” parolasıyla yola çıktınız. Cenabı Allah her iyiliğinizi kabul etsin. Sizleri seviyorum, sizlerle gurur duyuyorum.”

Askerlik Şubesi Başkanı Nadir Ulaş Birdane de konuşmasında; “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) “komşusu açken tok yatan bizden değildir” demiştir. Yanı başımızda komşumuz açlıkla, savaşla  mücadele ederken, sizlere hiçbir kurumdan destek almadan kendi biriktirdiğiniz harçlıklarla böylesine bir yardımı masum kardeşlerimize göndermiş olmanızdan dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca çok büyük bir mutluluk yaşıyorum. Böyle bir güne bizleri de davet ettiğiniz için hepinize minnettarım. Çok önemli bir şey var. Bundan sonra herşey sizlerin ellerinde şekillenecek, herşey sizlerle beraber olacaktır. Böylesine güzel bir kampanyayı yapan, mazlumlara yardım elini uzatmaktan çekinmeyen, onlarla beraber olmaktan korkmayan Anadolu Lisesi öğrencileri gelecekte ülkemizin daha ileriye gitmesine çok büyük katkılar yapacaklardır.” dedi.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Ahmet Sevinç, öğrencilerle beraber dua okudular. Son olarak yardım TIR’ı Halep’e uğurlandı.

Haber: Hatice Özdemir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN