• Dolar Alış 9.2297TL
  • Dolar Satış 9.1929TL
  • Euro Alış 10.7138TL
  • Euro Satış 10.6710TL
Reklam
Reklam

Pazarcık’ta Yaralı ve Bitkin Halde Bulunan Atmaca Doğaya Bırakılacak

Reklam
, 0 Yorum

Pazarcık’ta kanadından yaralı olarak bulunan Atmaca; tedavi işlemlerinin yapılarak tekrar’dan doğaya bırakılması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne teslim edilecek.

Pazarcık Merkez Mehmet Emin Arıkoğlu Mahallesinde yaşayan Hasan Kabasakal isimli vatandaş tarafından Yukarı Pazarcık Atatan Mevkiinde kanadından yaralı ve bitkin halde Atmaca bulundu.

Kanadından yaralı ve bitkin halde bulduğu Atmaca’yı evine getiren Kabasakal, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’nü arayarak ilk müdahaleyi yapmak için yardım aldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerinden ilk müdahale konusunda yardım alan Hasan Kabasal isimli vatandaş; Yaralı Atmaca’nın biran önce tedavisinin tamamlanarak tekrar doğaya bırakılmasını isteyerek Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne adresini vererek, gelip teslim almalarını istedi.

Yarın Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından teslim alınacak olan yaralı Atmaca, tedavisinin ardından tekrardan doğaya bırakılacak.

Pazarcık Gazetesi olarak; Hasan Kabasakal isimli vatandaşımızı örnek bir tutum sergilediği için kendisine şükranlarımızı arz ediyoruz.

Haber: Hatice Özdemir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN