• Dolar Alış 31.0605TL
  • Dolar Satış 30.9365TL
  • Euro Alış 33.7162TL
  • Euro Satış 33.5816TL
Reklam
Reklam

TEOG BİRİNCİSİ MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU’NDAN

Reklam
, 2 Yorum

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ikinci dönem sınavında Türkiye birincileri arasında yer alan  Pazarcık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Hasan Dönekli ilçenin ve ailesinin gurur kaynağı oldu.

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Hasan Dönekli, 120 soruyu da doğru cevaplayarak ilçe  birincisi olmasının yanı sıra Türkiye 1’incileri arasında da yerini aldı.

Okul Müdürü Selçuk Görükmez, başarıda pay sahibi olan idareci, öğretmen ve öğrencilerini kutlayarak başarılarının devamını diledi ve Aile faktörü ile birlikte düzenli çalışma, işbirliği ve doğru yönlendirmenin başarıda büyük pay sahibi olduğunu söyledi.

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Görükmez, “Öğrencilerimizin bu büyük başarılara imza atmasında şüphesiz ki planlı ve programlı çalışmaları etkili oldu. Derslerini dikkatle dinleyen öğrencilerimiz yetiştirme kurslarında ve testleriyle konuyu pekiştirdiler. Yapılan deneme sınavlarıyla eksiklerini gören öğrencilerimiz, başarının emek harcayarak geleceğini kanıtlamış oldular. Okulumuzun yakaladığı bu büyük başarıda şüphesiz ki öğretmenlerimizin büyük payı var. Başarının temellerini ilkokul öğretmenlerimiz atmıştır. 1’inci sınıftan 8’inci sınıfa kadar öğrencileri ilmek ilmek işleyen öğretmenlerimiz çocuklarımızı en iyi şekilde 8’inci sınıfa hazırlamışlardır. 8’inci sınıfın başlamasıyla TEOG dersi öğretmenleri gerek derslerde gerekse teneffüslerde soru çözüm masalarında öğrencilerimizin çözemedikleri soruları cevaplamışlar, anlamadıkları konuları anlatmışlardır. Öğretmenlerimiz arasındaki işbirliği, motivasyon ve inanmışlık öğrencilerimize de sirayet etmiştir” dedi.

Öğrencilerimizin elde ettiği başarıda bir diğer pay sahibi velilerimizdir

“Öğrencilerimizin elde ettiği başarıda bir diğer pay sahibi velilerimizdir” diyen Okul Müdürü Selçuk Görükmez, şöyle devam etti:

“Çocuklarımız için her türlü sıkıntı ve fedakarlığa katlanan velilerimiz, öğrencilerimize evde en uygun çalışma ortamını hazırlamıştır. Evde mutlu ve huzurlu olan öğrencilerimiz derslerinde ve sınavlarında da başarılı olmuştur. Milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz ile aynı inanmışlığa sahip olmak gelecek adına umut vericidir. Elde ettiğimiz başarılar ülkemizin geleceği için birer araç; elde edeceğimiz başarılar içinse birer teminattır.”

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda  1.Teog sınavında derece yapan öğrenciler ödüllendirildi.

Gündeşli Kuyumculuk firmasının destekleriyle hazırlanan ödüller başarılı öğrencilere takdim edildi. Başta TEOG birincisi Hasan Dönekli olmak üzere derece yapan öğrenciler Berk Güven ve Dilay Derbent okul idaresi ve öğretmenlerin destekleriyle ödüllendirildiler. 1’inci olan öğrenci çeyrek altın ve kol saati, 2’nci ve 3’üncü olan öğrenciler ise kol saatiyle ödüllendirildiler. Ayrıca öğrencilere günün hatırası olarak plaket takdim edildi.

HABER: Şahin EFE

2 yorum “TEOG BİRİNCİSİ MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU’NDAN”

  1. KENDIMI TEBRIK EDIOYRUM BU BENIM <3 HABERIMI YAPTIGINIZ ICIN TESEKKURLER
    hasan doneklı youtube nın kıralı okadarrrrrrrrrr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN