• Dolar Alış 9.3164TL
  • Dolar Satış 9.2792TL
  • Euro Alış 10.8465TL
  • Euro Satış 10.8033TL
Reklam
Reklam

Pazarcık Elbistan’ı Devirdi; Elbistanspor 0 – Pazarcık Aksuspor 3

Reklam
, 0 Yorum

Kahramanmaraş 1. Amatör Kümede oldukça çekişmeli ve zevkli geçen 7. Hafta maçları derbi mahiyetinde gerçekleşti. Bu hafta Büyükler Liginde 6 maç oynandı. 1. Amatör Küme Büyükler B grubunun 5. Haftasında gözünü BAL’a çeviren ligin iki güçlü takımı Pazarcık Aksuspor ve Elbistan Belediyespor Elbistan Stadında  liderlik için mücadele etti.

            Günün önemli maçlarından birinde ise Pazarcık Celal Tekşen Stadında Pazarcık Kartalkayaspor, Erdağ İnşaat Dumlupınarspor’u konuk etti.

            Pazarcık Kartalkayaspor kendi evinde grubunun lideri Erdağ Dumlupınarspor’a boyun eğerek 3-0 yenildi. Erdağ Dumlupınarspor  bu galibiyetle puanını 16’ya çıkarırken Pazarcık Kartalkayaspor ise 9 puanla 3. sıradaki yerini korudu.

            Kahramanmaraş 1. Amatör Küme B grubunun ilk yarısının son derbisinde Pazarcık Aksuspor, Elbistansporu’u Elbistan Stadında 3-0 yenerek lider olarak gittiği Elbistan’dan yine lider olarak Pazarcık’a döndü.

            15 Ocak Pazar günü Saat 14.00 da başlayan maça  oynanan futboldan çok saha dışında çıkan  olaylar damga vurdu. Pazar günü sabah saat 08.00 da Pazarcık’tan hareket  eden Aksuspor kafilesi Elbistan’a ulaştığında hiç ummadığı ve beklemediği bir tutumla karşılaştı. Aksuspor yönetim kurulu üyelerine ve  taraftarlarına tribünlerde yer verilmezken  çamur deryası haline gelen  bir alanda  mücadeleyi izlediler. Maçın Aksuspor lehine 3-0 sona ermesiyle Elbistanspor’lu taraftarlar bir avuç Aksusporlu taraftarlara taşlarla saldırdılar. Bu arbede de Aksuspor Başkanı Adnan Pınarbaşı başta olmak üzere bazı yönetim kurulu üyeleri ve taraftarlar kendilerine isabet eden taşlarla yaralandılar. Olay polisin  müdahalesi ile son bulurken Aksuspor kafilesi uzunca bir bekleyişten sonra Polis kordonu eşliğinde Elbistan’dan çıkabildi.

            Elbistan Stadında 15 Ocak Pazar günü Saat 14.00 da başlayan maça; Elbistanspor kalede Mahmut, Mernuş, Bayram, Ahmet, Erkan, Halil İbrahim, Ali, Ferhat, Mahmut, Gökhan, Oğuzhan ilk onbiri ile çıktı.

            Pazarcık Aksuspor ise maça; kalede İbrahim, Uğur, Alpay, Ali, Hilmi, Gökhan, Ömer, Ramazan, Ali Salman, Mustafa, Erdem ilk onbiri ile çıktı.

            Maçın ilk yarısı 0-0 biterken her ki takımda  birbine karşı kontrollü oyunu tercih ettiler. Elbistanspor kendi saha ve seyircisi önünde  Aksuspor karşısında  aciz durumlara düşerken  sadece kendi kalesini koruma altına almaya çalıştılar. Elbistanspor 45 dakika boyunca Aksuspor kalesine geldiği bir kaç pozisyonda da Aksuspor defansı iyi yer tutarak bu atakları önledi. Elbistanspor ilk yarıda oyunu çirkinleştirmenin sinyallerini veriyordu.

            İkinci yarıya fırtına gibi başlayan Pazarcık Aksuspor mutlak galibiyet almak için rakibinin üzerine gitti. Sağlı sollu  atak yapan Aksuspor bu atakların neticesinde 63. dakikada Ozan’ın attığı golle 1-0 öne geçti.

Dakika 63 Gol Ozan  Elbistanspor 0 – Pazarcık Aksuspor 1

            Yediği golün etkisinden çıkmak isteyen Elbistanspor bir ara Aksuspor kalesine gelmek istedi. Aksusporlu futbolcular oluşacak tehlikeyi  zamanında müdahalelerle önlerken hafta içerisinde yaptıkları antrenmanlarda  uygulayacakları taktikleri  aynen uyguladılar.

Maçın 76’ıncı dakikasında Aksuspor geliştirdiği atakta geçen haftanın yıldızı Mustafa  Kuzhan Aksuspor’u 2-0 üstünlüğe taşıyan golü Elbistanspor filelerine yolladı.

Dakika 76. Gol Mustafa  Elbistanspor 0 – Pazarcık Aksuspor 2

            Elbistanspor’un kendi evinde 2-0 geriye düşmesinin ardından saha içi ve saha dışında olaylar başladı. Orta hakem Adem Şahan’a itiraz eden futbolculara saha dışından Elbistanlı taraftarlar da destek verince  ortalık karıştı. Küfürler ve hakaretler havada uçtu. Hakaret ve küfürler içerisinde devam eden müsabakının 86 ıncı dakikasında Pazarcık Aksuspor Erdem ile bir gol daha bulurken haftayı lider olarak kapattığını bildiriyordu.

Dakika 86. Gol Erdem,  Elbistanspor 0 – Pazarcık Aksuspor 3

            Hakem Adem Şahan’ın bitiş düdüğünün ardından saha içi ve dışında spora hiç yakışmayan görüntüler oluşurken emniyet güçleri olaya müdahale etmekte zorlandı. Saha içerisine atılan taşlar nedeniyle hakem triosu ve Aksusporlu futbolcular saha içerisinde mahsur kaldılar.

            Elbistan’a lider olarak giden  ve aldığı 3-0 gibi net bir skorla haftayı lider olarak kapatan Aksuspor 19 puana çıkarken en yakın rakibi Türkoğlu Belediyespor 16 puanda Elbistanspor ise 15 puanda kaldı.

Haber: M. KİRAZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN