• Dolar Alış 31.0605TL
  • Dolar Satış 30.9365TL
  • Euro Alış 33.7162TL
  • Euro Satış 33.5816TL
Reklam
Reklam

MUHTAR ŞALLI, 24 SAAT VATANDAŞIN DERDİNE KOŞUYOR

Reklam
, 0 Yorum

Pazarcık’ın Cengiz Topel Mahallesi Muhtarı Ali Şallı mesai mefhumu gözetmeksizin 24 saat vatandaşın derdine koşuyor.

Daha önce Kahramanmaraş’ın Haber sitelerinden Maraş express İnternet sitesi tarafından Yılın Mahalle Muhtarı seçilen Cengiz Topel Mahallesi Muhtarı Ali Şallı, Mahallesine hizmet etmek, vatandaşın derdi ile dertlenmekten hiçbir zaman gocunmadığını ve kendisini mahallesine adadığını dile getirdi.

Muhtar Şallı, Özel İşlerini bırakıp her zaman mahallesini kontrole ettiğini, vatandaşlara sorunlarının çözümü için her saatte arayabilecekleri cep telefonu numarasını verdiğini belirtti.

Mahalle sakinlerinin her türlü sorunuyla yakından ilgilenmeye çalıştığını söyleyen Şallı, “Cep telefonu numaramı neredeyse tüm mahalleliye dağıttım. Hangi saat olursa olsun gelen çağrılara cevap veriyorum. Çünkü vatandaşlarımızın istediği zaman muhtara ulaşması gerekiyor. Her vatandaşımızın istek ve taleplerini dinliyor. Gerekli yerler ile her zaman irtibat halinde çalışmalarımızı yapıyoruz. Mahallemde huzur var ise ben de huzurluyum anlayışıyla hizmet etmeye çalışıyorum” dedi.

Hafta sonu tatili yapmadığını ve bayram izni dahi kullanmadığını belirten Şallı, kendisini mahallesine adadığını söyledi.

MAHALLENİN SAKİNİ DEĞİL SAHİBİ OLALIM

Muhtar Seçildiği günden bu yana halk için hizmet anlayışını benimsedim diyen Pazarcık Cengiz Topel Mahallesi Muhtarı Ali Şallı; “Bugüne kadar, muhtarlığımıza bağlı birçok projelerle mahalleme hizmetine sunduk. Eğitime, Spora ve Kültüre de önem verdik. Gençlerle iç içe olmaya çalıştık ve Gençlerin Eğitim gibi ihtiyaçlarını da çözüm arayışı içerisinde olduk. Mahallemizin sakini değil, sahibi olalım diyerek, söz yetki ve kararın mahalle sakinlerinde olduğu bir anlayış ile hareket etmeye devam edeceğiz” dedi.

“Cumhurbaşkanımız muhtarlık mesleğine büyük itibar kazandırdı”

Muhtarların, devletin ilk temsilcileri olduğunu dile getiren Şallı, şunları kaydetti:

“Vatandaşlar bütün dertlerini muhtarlara anlatırlar. Bizler de elimizden geldiğince vatandaşımızın işini ilgili yerlere bildiririz. Muhtarlık altyapı meselesi. Muhtar olacağım diyen arkadaşlarımızın altyapısı sağlam olmalı. Ekonomi, sosyal bilgiler, siyaset bilimi, hukuk bilecek. Donanımlı olursa hem vatandaşlarımızın işi çözülür hem de bürokrasiyle ilişkisini daha sıhhatli yapar. Ben elimden geldiğince bunları yapmaya çalıştım. Bilmediğim konuları büyüklerime sordum. Bilene danıştım, eksikliğimi tamamlamaya çalıştım. Cumhurbaşkanımız seçilmiş herkese değer veriyor, saygı gösteriyor ve saygı gösterilmesini istiyor. Muhtarlığı kaldırmak isteyenler oldu. Cumhurbaşkanımız muhtarlık mesleğine büyük itibar kazandırdı. Muhtarları dinliyor, bizle yakın diyalog içerisinde” ifadelerini kullandı.

Haber : ŞAHİN EFE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN