• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

Recep Bolat vefatının 10. yılında anıldı

Reklam
, 0 Yorum

               Sakarya’da denetlemeye gittikleri bir gazetenin sahibi tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Basın İlan Kurumu (BİK) Sakarya Şube Müdürü Recep Bolat vefatının 10. yılında Göksun’da anıldı.
Basın İlan Kurumu (BİK) Sakarya Şube Müdürü Recep Bolat, vefatının sene-i devriyesinde Göksun’da Kayabaşı Mezarlığı’nda anma töreni gerçekleştirildi.
Anma törenine Bolat’ın ailesi, Göksun Kaymakamı Mustafa Caner Culukar, Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, İlçe Müftüsü Mustafa Altun, BİK Kahramanmaraş Şube Müdürü Veysel Kara ve şube çalışanları, kardeşleri Fatih, Hacer ve Ömer Bolat, yakınları ve gazeteciler katıldı.
Törende Bolat için Yasin-i Şerif okundu dualar edildi.
Törende konuşan BİK Kahramanmaraş Şube Müdürü Veysel Kara, “Sakarya’da 10 yıl önde elim bir saldırı sonucunda kaybettiğimiz meslektaşlarımız anmak için bir araya geldik. Sakarya Şube Müdürü Recep Bolat ve Kontrol Hizmetleri Müdürlüğü Şefi Devrim Ersen Özergin’e Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Anma törenine katılan ve bizleri yalnız bırakmayanlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Okunan duanın ardından katılımcılar, Bolat’ın kabrine karanfil bıraktı.
Kara, törenin sonunda Bolat’ın ailesine, BİK Genel Müdürü Cavit Erkılınç tarafından kaleme alınan taziye mektubunu teslim etti.
Genel Müdür Erkılınç taziye mektubunda şu ifadelere yer verdi;

“Değerli Bolat Ailesi
Elim bir hadise sonucu kaybettiğimiz ve acısını derinden hissettiğimiz kıymetli çalışma arkadaşımız Recep Bolat’ı vefatının onuncu yılında rahmetle anıyorum merhumun kurumumuz hafızasında güzel izler bırakan aziz hatırasını samimiyetle yaşatmaya gayret gösterdiğini ve saygıyla yâd ettiğimiz ifade etmek istiyorum bu vesileyle bir kez daha siz kederli aile fertlerine baş sağlığı ve sabır diliyorum Recep Bolat’ın ruhu şad mekanı cennet olsun. “

Törenin ardından Bolat’ın hayrına Göksun Ulu Cami ve bir okulda lokum dağıtıldı.

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN