• Dolar Alış 17.9942TL
  • Dolar Satış 17.9224TL
  • Euro Alış 18.3220TL
  • Euro Satış 18.2489TL
Reklam
Reklam

Başkan Ganidağlı; Doğalgazda Uzun Bir Süreç Yaşadık

Reklam
, 0 Yorum

Pazarcık’ın doğalgaza kavuşması sürecindeki yaşananları dile getiren Ak Parti Pazarcık İlçe Başkanı İbrahim Mesut Ganidağlı, Şubat veya Mart ayında ilk gazı ana caddeye vereceklerini, önümüzdeki yıl da tüm Pazarcık halkının kullanacağını söyledi.

Pazarcık’a doğalgazı kazandırmak için verdikleri mücadele ve süreci anlatan AK Parti Pazarcık İlçe Başkanı İbrahim Mesut Ganidağlı, konuyla ilgili olarak, ilçemizde yayın yapan Gazetemize açıklamalarda bulundu.

DOĞALGAZDA UZUN BİR SÜREÇ YAŞADIK

Pazarcık’a doğalgazı kazandırmak için uzun bir süreç yaşadıklarını belirten başkan Ganidağlı şu bilgileri kaydetti.

Başkan Ganidağlı; “Doğalgazda uzun bir süreç yaşadık. 2012 yılında Kahramanmaraş’ta yapılan çalıştayda dönemin milletvekili Sıtkı Güvenç ile beraber Pazarcık’a doğalgaz verilmesi konusunda görüşmelerimiz oldu. O dönemler Armadaş Genel Müdürü olan 25 ve 26. Dönem Milletvekilimiz Mehmet Uğur Dilipak’a doğalgaz konusunda ricalarda bulunduk. Enerji Bakanımız da Pazarcık’a doğalgazı vereceğiz dedi. Pazarcık’ın doğalgaz süreci de bu şekilde başladı.”Dedi.

VATANDAŞLARIN ARALARINDAKİ SORUNLARDAN DOLAYI SATIŞ GERÇEKLEŞMEDİ BU NEDENLE VAKİT KAYBETTİK

Vatandaşların aralarındaki sorunlardan dolayı satış gerçekleşmediği ve bu nedenle vakit kaybettiklerini vurgulayan başkan Ganidağlı; “Doğalgazın dağıtılması için uygun bir arazi aramaya başladık. Bu çok uzun zaman oldu. Vatandaşların aralarındaki sorunlardan dolayı satış gerçekleşmedi. Burada vakit kaybettik. Nihayetinde belediye ve bir şahısla yeterli miktarda bir araziyi satın aldık. Bununla ilgili çok temaslarımız oldu. Karayolları boru döşenmesi konusunda kamulaştırmaya bir türlü yanaşmadı. Sonra bizim bir teklifimiz oldu. Kaymakamımız Dr. Mehmet Boztepe’nin makamında Milletvekillerimizle, Armadaş yetkililerine teklifimiz oldu. Bu doğalgaz borularının geçiş güzergâhı ile ilgili. Koşturduk, araştırdık ve yolun alt tarafından bir başka yol bulduk.”Dedi.

İÇİŞLERİ KOMİSYON BAŞKANIMIZ, KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİMİZ, HEMŞERİMİZ CELALETTİN GÜVENÇ DOĞALGAZIN ERKEN GELMESİNE VESİLE OLDU

İçişleri Komisyon Başkanı, Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’in Pazarcık’ın doğalgazın erken gelmesine vesile olduğunu söyleyen başkan Ganidağlı konuşmalarına şu şekilde devam etti.

Başkan Ganidağlı; “Pazarcık’a gelecek doğalgazın önündeki tüm engelleri kaldırdık. Sonrasında İçişleri Komisyon Başkanımız Kahramanmaraş Milletvekilimiz hemşehrimiz Celalettin Güvenç devreye girerek Pazarcık’a doğalgazın erken gelmesine vesile oldu.”Dedi.

PAZARCIK İLÇE MERKEZİNE DOĞRU DOĞALGAZ BORULARI DÖŞENİYOR

2016 yılının sonlarına doğru düzenlenen bir törenle Pazarcık’ın doğalgazının temelini attıklarını hatırlatan başkan Ganidağlı, Şuanda Pazarcık ilçe merkezine doğru doğalgaz borularının döşendiğini söyledi.

Başkan Ganidağlı; “2016 yılının sonlarına doğru düzenlenen bir törenle Pazarcık’ın doğalgazının temelini attık. Şu anda Nefsidoğanlı diye tabir ettiğimiz Mahallemizde Pazarcık’a doğru borular döşenmekte, çalışmalar da tüm hızıyla sürüyor.”Dedi.

PAZARCIK’A İKİ TANE DOĞALGAZ İSTASYONU ŞUBESİ İÇİN ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ.

Pazarcık’a iki tane Doğalgaz İstasyonu Şubesi ile ilgili çalışmalar yaptıklarını bildiren başkan Ganidağlı, Kartalkaya Bulvarı Şubat ya da Mart döneminde doğalgazı yakan ilk adres olacağını duyurdu.

            Başkan Ganidağlı açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

            Şubat yâda Mart ayı içerisinde doğalgazı yakacağımız ilk adres Kartalkaya Bulvarı olacak

Başkan Ganidağlı; “Geçenler de Armadaş yetkilileri buradaydı. Pazarcık’a iki tane Doğalgaz İstasyonu Şubesi ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Bunlar da gerçekleştikten sonra ilk olarak ana caddemiz Şubat yâda Mart döneminde doğalgazı yaktığımız ilk adres olacak. Ama önümüzdeki yıl apartmanlara da doğalgaz verilecek. Tabii bu uzun süreli bir iş.”Dedi.

PAZARCIK DOĞALGAZIN GELMESİYLE BİRLİKTE UCUZ VE KALİTELİ YAKITTAN FAYDALANMIŞ OLACAK

Yukarı Pazarcık Mahallelerine doğalgazın daha sonraki zamanlar da verileceğini tahmin eden başkan Ganidağlı, Pazarcık’ın doğalgaza kavuşması ile birlikte ucuz ve kaliteli bir yakıttan faydalanacağını vurguladı.

Başkan Ganidağlı; Daha sonraki zamanlar da Yukarı Pazarcık’a da geçeceğini tahmin ediyoruz. Doğalgazın gelmesiyle birlikte ucuz ve kaliteli yakıttan faydalanmış olacak. Vatandaşlarımız ocakların da ve ısınmalarında kullanacaklar. Sanayicilerimiz ise sanayilerinde kullanacaklar. Bu ilçemiz için büyük bir nimet olacaktır.”Dedi.

 

DOĞALGAZ İLE BİRLİKTE FİYAT ORTALAMA 10 TL GİBİ BİR FİYATA DÜŞECEK

Doğalgaz ile birlikte Pazarcık’ta hava kirliliğinin önüne geçileceğini hatırlatan başkan Ganidağlı, ortalama 80 TL civarında fiyata satılan Tüp gaz, doğalgazın gelmesi ile ortalama 10 TL gibi bir fiyata düşeceğini belirtti.

Başkan Ganidağlı; “İlçemiz doğalgazı kazandırdıktan sonra hava kirliliğinin önüne geçmiş olacağız. Biliyorsunuz Pazarcık’ta Tüp gaz 80 TL gibi bir fiyattan satılıyor.  Doğalgazın gelmesiyle birlikte 10 TL gibi bir fiyata düşecek.”Dedi.

PAZARCIK DOĞALGAZI ÖZEL OLARAK ALIYOR

Pazarcık’ın doğalgazı özel olarak aldığını belirten başkan Ganidağlı, Pazarcık’ın doğalgaza kavuşmasının da özel bir çabayla olduğunu hatırlattı.

Başkan Ganidağlı; “Biz doğalgaz konusunda da başka hizmetlerin gelmesi konusunda da hep vatandaşlarımızın menfaatini ön plana çıkardık. Doğalgaz Kahramanmaraş Merkez ve Türkoğlu’nda var. Türkoğlu yoğun bir sanayileşme ve Kahramanmaraş’a yakınlığı dolayısıyla doğalgazı aldı. Pazarcık özel olarak alıyor diğer ilçelerde yok. Burası özel bir çabayla bu doğalgaza kavuştu. Bunu da kamuoyunun bilmesini istiyorum. Bizim tüm amacımız milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, il başkanlarımızla beraber Pazarcık’ı hak ettiği hizmetlere kavuşturmaktır.”Dedi.

PAZARCIK DEVLET HASTANESİNİ DE HİZMETE AÇMAK İSTİYORUZ

Son olarak da gazetemize yaptığı açıklamada; Pazarcık Devlet Hastanesini de Hizmete açmak istediklerini belirten başkan Ganidağlı, konuyla ilgili olarak şu bilgileri kaydetti.

Başkan Ganidağlı; “Pazarcık Devlet Hastanesini de hizmete açmak istiyoruz. Şu anda proje ihalesi hazırlıkları devam ediyor. Temmuz ve Ağustos ayı gibi temelini atmayı planlıyoruz. Çevre yolu ile ilgili çabalarımız devam ediyor. Onun da sonuçlanmasını bekliyoruz. Bunun gibi birçok hizmetler için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Ben şimdiden ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”Dedi.

HABER: ŞAHİN EFE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN