• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

Pazarcık Esnaf Ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Yaşar Bozdağ; “Verilecek Kredi Can Suyu Olacak”

Reklam
, 0 Yorum

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, KOBİ’le faizsiz kredi desteği uygulamasına bu yıl da devam edeceklerini açıkladı. KOBİ’lere üst sınırı 50 bin lira olacak şekilde faizsiz kredi verilecek.

Pazarcık Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yaşar Bozdağ’da verilecek kredinin esnafa can suyu olacağını belirtti.

Kredinin esnaf için önemine dikkat çeken Pazarcık Esnaf Ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Yaşar Bozdağ, “Sayın Başbakanımız daha önce beyan ettiği KOSGEB kredisi  birinci dilimde Türkiye çapında 15 bin kişiye verilmişti.

Ama hükümetimiz yeni aldığı karar itibariyle önümüzdeki süreçte bütün esnaf kardeşlerimize böyle bir müjdeyi verdi. Bizde esnaf teşkilatı olarak sayın başbakanımıza sayın hükümet üyelerine bu konuda şükranlarımızı iletiyoruz.            Piyasada olan para sıkıntısından dolayı bu uygulama bir nevi can suyu niteliğini taşıyor.

Özellikle  bölgemizde esnafın bazı sıkıntıları var. Bu konuda esnafa katkı sağlayacağını işletmelerin önünün açılması açısından cazibe merkezleri arasında yer almamız ve bu gibi kredilerin verilmesi önümüzdeki süreçte yapılacak olan işler için ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu konuda bize ne görev düşüyorsa kapımız açıktır. Gerek KOSGEB tarafından gerekse bizler tarafın-dan bilgilendirmeler yapılacaktır. Bilgi eksikliği varsa biz bu konuda önümüzdeki süreçte detaylı olarak anlatacağız. Esnafımıza yardımcı olmaya çalışacağız. Dünya’daki küresel güçler Türkiye üzerinde sıkıntı yaşatmaya çalışıyorlar. Ama ülkemiz birlik ve beraberlik içerisinde bunun üstesinden gelecektir.  Temennimiz sağduyulu olup, önümüzdeki sürece iyi bakmamızdır” şeklinde konuştu.

Haber: Hatice Özdemir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN