• Dolar Alış 33.1133TL
  • Dolar Satış 32.9811TL
  • Euro Alış 36.0438TL
  • Euro Satış 35.8999TL
Reklam
Reklam

Pazarcık İçme Suyu’na kavuşuyor

Reklam
, 0 Yorum

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin Düzbağ İçmesuyu isale hattının yapım sözleşmesi imzalanmasının ardından Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İşletmesi de (KASKİ) devreye girerek  Pazarcık ve Çağlayancerit İçme Suyunu ihaleye çıkarıyor. Böylece Pazarcık 1 yıl içerisinde tamamen içme suyuna kavuşmuş olacak.

Gaziantep ilimizin 2050 yılına kadar içmesuyu sorununu ortadan kaldıracak “Düzbağ İçmesuyu Temini Projesi’’ kapsamında yapılacak olan isale hattının sözleşmesi 898.000.000 TL bedel ile 25.01.2017 tarihinde DSİ İçmesuyu Dairesi Başkanlığı ile yüklenici firma arasında imzalandı.

Son olarak KASKİ de devreye girerek Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ’ın da sürekli gündeme getirdiği içme suyu projesi çözüme kavuşturulacak. Kahramanmaraş Pazarcık ve Çağlayancerit İlçeleri Mahalleleri içme suyu tesisleri şebeke hattı döşeme ve sanat yapıları ihalesi 2 Mart 2017 günü yapılacak.

25 mm ile 225 mm arası toplam 52.000 metre borularla şebeke ve isale hattının ihalenin ardından 300 gün içerisinde yapılacağı belirtildi.

İhale, Kahramanmaraş Su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’nda yapılacak. Pazarcık’ın 2018 yılı içerisinde içme suyuna kavuşması bekleniyor.

Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Kısık Barajı projesinin 2021 yılından önce tamamlanmasının mümkün olmadığı gerekçesiyle Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’le yaptığı görüşmede Pazarcık’ın da aynı hattan su alması için girişimlerde bulunmuştu. Başkan Bozdağ’ın da hayali olan Pazarcık’ın içme suyu sorunu böylece çözülmüş oldu.

Haber: Hatice ÖZDEMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN