• Dolar Alış 31.0605TL
  • Dolar Satış 30.9365TL
  • Euro Alış 33.7162TL
  • Euro Satış 33.5816TL
Reklam
Reklam

Pazarcık’ta Doğalgaz, Ana Şebeke Çalışmaları Devam Ediyor

Reklam
, 0 Yorum

Pazarcık’ın Doğalgaza Kavuşması İçin yüklenici firma tarafından çalışmalarına geçtiğimiz aylar içerisinde başlanan doğalgaz şebekesi boru hattı döşeme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Pazarcık’ında doğalgaza kavuşması için başlatılan çalışmalar yüklenici firma tarafından tüm hızıyla devam ederken, yüklenici firma tarafından yapılan Doğalgaz şebeke hattı döşeme işi şu anda Şehit Nurettin Ademoğlu Mahallesi İnönü Caddesinde devam ediyor.

Pazarcık Ak Parti teşkilatı ve Pazarcık Belediyesi  ile ortaklaşa yürütülen çalışmalar neticesinde bu yıl yapılması hedeflenen doğalgaz ana şebeke borularının döşenmesi çalışmalarının yaklaşık yüzde 60’lık kısmı tamamlanırken, geriye kalan yüzde 40’lık kısmının da tamamlanması için çalışmalar hummalı şekilde devam ediyor. Ayrıca çalışmaların tamamlandığı bölgelerde ki binaların girişlerine doğalgaz kutuları ise daha sonra yerleştirilecek.

ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDECEK

Çalışmalar hakkında bilgi aldığımız yüklenici firma yetkilileri; “Pazarcık’ta doğalgaz hattı çekim çalışmalarına tüm gücümüzle devam ediyoruz. Ekiplerimiz bir yandan kazı çalışması yapıyor bir yandansa doğalgaz ana borularını kanala çekiyorlar. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecektir.” şeklinde konuştular.

ESNAFI OLUMSUZ ETKİLİYOR!

İnönü Caddesi üzerinde devam eden çalışmalar, o bölgedeki esnafı da olumsuz olarak etkilese de esnaflar bu olumsuzluğun doğalgazın ilçeye gelmesi ile birlikte sevince döneceğini söylediler.

Esnaflar, “Şu an belki biraz zorlanıyoruz ama yakın bir zamanda doğalgaz kullanmaya başlayacağız. Şu an  tüpgaz fiyatları almış başını gidiyor.  Yarın ne olacağını bilmiyoruz. 85 liraya aldığımız bir tüpgaz çaycı esnafına 2-3 gün gidiyor. Dogalgazın gelmesi ile birlikte bu çok aşağılara düşecektir.

Lokantacı esnafı ise  dogalgazın gelmesine en çok sevinenler gurubu içerisindeler. Zaten kış günü işlerimiz çok düşüyor. Maliyetlerimiz çok fazla. Doğalgazla birlikte bu maliyetlerde biraz düşme olacak” dediler.

HEDEFİMİZ: TEMİZ VE SAĞLIKLI ÇEVRE

Hedeflerinin temiz ve sağlıklı alanlar oluşturmak olduğunu belirten yetkililer; “İlçede doğalgaz çalışmaları devam ediyor. Bu çalışma sürecinde vatandaşlarımız belki sıkıntı çekebilirler. Ancak doğalgaz çalışması bitiminde doğalgaz verilmesi ile bu sıkıntılar son bulacaktır. Doğalgaz kullanımı ile birlikte özellikle de kış aylarında yaşanılan hava kirliliği tamamen çözülecek, en aza inecek ve daha temiz bir hava ortamında yaşayacağız. Projelerimiz arasında önemli yere sahip doğalgaz çalışmalarının tamamlanması ile birlikte kentleşme ve modern şehircilik adına büyük mesafeler almış olacağız.” derlerken, çalışmalar esnasında sokak ve caddelere verilen zararın en aza indirgenmesine dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak, yapılan kazı çalışmaları ve alanların doldurulmasında  özellikle hassasiyet gösteriyoruz.” İfadelerini kullandılar.

VATANDAŞLAR İSTEDİ BİZDE YAPIYORUZ

Yetkililer, “Biz de vatandaşlarımızın istekleri ve talepleri doğrultusunda ilçemize gerekli olanları yapmaya çalışıyoruz. Yol, kaldırım ve çevre düzenlemesinin yanı sıra altyapı çalışmalarımız da en iyi şekilde devam ediyor. Bir süre önce başlanan doğalgaz çalışmalarımız da devam ediyor. Vatandaşlarımızın daha rahat etmesi için gerekli olan tüm işleri zamanı geldiğinde tamamlamış olacağız. Ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor. Biz de sürekli ekiplerimizin yanında çalışmalarda yer alıyoruz. Pazarcık iyi işler hak ediyor bizde elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

Pazarcık hem doğalgaza hem de buna bağlı olarak temiz havaya kavuşmuş olacak

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren yetkililer yıl sonuna kadar birçok bölgede doğalgaz kullanımına başlanacağını belitti.

Çalışmaların tamamlanmasıyla Pazarcık’ın hem doğalgaza hem de temiz havaya kavuşacağını ifade eden yetkililer “2016 yılının sonlarında başlayan doğalgaz hattı döşeme çalışmaları hedeflediğimizden daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde devam ediyor. Belediyemiz ve yüklenici firma tarafından programa alınan ve 2017 yılı içerisinde tamamlanması planlanan çalışmanın şimdiden yüzde 50’lik kısmı tamamlandı.  Kazı çalışmaları sonrası tahrip olan cadde yolları ise belediye ekiplerimiz tarafından eş zamanlı olarak onarılacak.  Çalışmaların aynı hızda devam etmesi ve bir aksilik yaşanmaması durumunda yılsonuna kadar şebeke döşenen bölgelere gaz verilmesini hedefliyoruz. İnşallah tüm çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte de Pazarcık hem doğalgaza hem de buna bağlı olarak temiz havaya kavuşmuş olacaktır.” ifadelerini kullandı.

                       MUSTAFA KİRAZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN