• Dolar Alış 9.3164TL
  • Dolar Satış 9.2792TL
  • Euro Alış 10.8465TL
  • Euro Satış 10.8033TL
Reklam
Reklam

TÜGVA Pazarcık Temsilciliğine Kurucu Atama

Reklam
, 0 Yorum

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da “Yeni Nesil Gençlik” sloganıyla adından sıkça söz ettiren Türkiye Gençlik Vakfı Kahramanmaraş Temsilciliği, ilçelerdeki teşkilatlanmalarını hızlandırarak Tügva Pazarcık Temsilciliğine de kurucu Başkan atamasını gerçekleştirdi.

Tügva Pazarcık Temsilciliğine daha önce AK Parti Pazarcık Gençlik Koları Teşkilatında Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüten Nurullah CAN atandı.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Tügva Kahramanmaraş Temsilciliğine bağlı Fetih Öğrenci Yurdunda gerçekleştirilen “Teşkilat İçi Eğitim Toplantısı” sonrasında Tügva Pazarcık İlçe Başkanlığına görevlendirilen Nurullah CAN, Mazbatasını Tügva Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Asım Dermidöğen’den aldı.

Konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan yeni Tügva Pazarcık İlçe Başkanı Nurullah CAN şu bilgileri kaydetti.

Başkan Nurullah Can; Bizim bir derdimiz, bir davamız var. Toplum içerisinde kendini ifade edebilen, etrafındaki gelişmelerin farkında olarak memleket meselelerine duyarlı, mazluma umut olan, zalimin karşısında duran ama mazlum olmayan model bir gençliğin zeminini ülkemiz genelinde olduğu gibi Pazarcık’ta da oluşturmaktır.”dedi.

Başkan CAN yaptığı açıklamanın devamında; Reis-i Cumhurumuz sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın deyimi üzerine “Kökü mazide gözü ati’de olan” ülkemiz gençliğine sahip çıkmak, onların sorunlarıyla hemhal olup, ortaya koyacağımız model bir gençlik yapılanmasıyla ülkemizin 2023, 2053, 2071 hedeflerine doğru ilerlemeyi kendimize şiar edindik. Çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda rabbim yar ve yardımcımız olsun.

Nurullah CAN Kimdir?

1995 yılında Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde dünya’ya geldi.

İlköğrenimini Pazarcık Merkez Fatih İlköğretim Okulunda tamamladı.

Ortaöğrenimini Pazarcık Anadolu Teknik Lisesi, Mesleki Teknik Eğitim Merkezi, Bilişim Teknolojileri Bölümünü okuyarak tamamladı.

Vatani Görevini 2014-2015 yılları arasında Ağrı’da tamamladı.

AK Parti Pazarcık Gençlik Kolları Teşkilatında önceki dönem Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüten Nurullah CAN, Bilişim ve Güvenlik Sistemleri üzerine hizmet veren firma sahibi olarak geçimini sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN