• Dolar Alış 33.0530TL
  • Dolar Satış 32.9210TL
  • Euro Alış 35.9864TL
  • Euro Satış 35.8428TL
Reklam
Reklam

Yıldız Kızlar Futsal İl Şampiyonu Çimko Ortaokulu

Reklam
, 0 Yorum

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları kapsamında düzenlenen Futsal Yıldız (kızlar-erkekler) İl Birinciliği maçları Osman Sayın Spor Salonunda yapıldı.

2016-2017 Yıldız Kızlar Futsal İl Şampiyonu Çimko Ortaokulu oldu.

2016- 2017 Eğitim Öğretim yılı okul sporları faaliyetinde yer alan Okul Sporları Yıldız Kız Futsal Turnuvası 20-26/12/2016 tarihinde Osman Sayın Spor Salonunda yapıldı. 10 takımın katıldığı turnuvada İlçemiz Çimko Ortaokulu Kız Futsal Takımı tüm rakiplerini yenerek namağlup il birincisi olarak ilimizi temsil etmeye hak kazandı.

Yine aynı kategoride Çimko Ortaokulu Futsal Erkek Takımı 34 takımın katıldığı turnuvada 8 galibiyet alarak finale çıkma başarısı gösterip, finalde Özel Beyza Koleji ile 3-3 berabere kalarak akabinde penaltı atışlarında maçı kaybederek il ikincisi oldu.

Yapılan İl Birinciliği maçları sonunda Yıldız Kızlarda birinciliği Beden Eğitimi Öğretmeni Emin Koyun Yönetiminde ki Pazarcık Çimko Ortaokulu göğüsledi. Derece elde eden okul takımlarına kupa, sporculara başarı belgesi ve madalya verildi. Yıldız Kızlarda sıralama şu şekilde oluştu :

  1. Pazarcık Çimko Ortaokulu
  2. Kılılı Şehit Şeref Ortaokulu
  3. Yavuz Selim Ortaokulu

Turnuvadan birincilikle dönen Pazarcık Çimko Ortaokulu Futsal takımını ve Beden Eğitim Öğretmeni Emin Koyun’u tebrik eden  Okul Müdürü  Salman Mitil; ” Kapalı alan futbol oyunu olan Futsal, futbola göre daha dar bir alanda ve çok daha yüksek bir tempoda oynanan bir oyundur.  Okulumuz bünyesinde oluşturduğumuz Futsal takımımız  güzel oyunlar neticesinde il birinciliğini kazanmıştır. Spora olan katkımız diğer branşlarda da devam edecektir. Bu desteklerin sağlanmasında bizlere her zaman yardımcı olan başta kaymakamımıza, belediye başkanımıza ve ilçe milli eğitim müdürümüze teşekkür ediyorum. İlçemizin isminin farklı spor dallarında duyurulması bizi oldukça memnun etmektedir. Yıldız Kızlar dalında İl Birincisi olan     Pazarcık Çimko Ortaokulu öğrencilerimizi ve onları hazırlayan Beden Eğitimi Öğretmeni Emin Koyun’u tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Haber: Mustafa KİRAZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN