• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

Kahramanmaraş’ta FETÖ Operasyonunda 1 Teğmen Gözaltına alındı.

Reklam
, 0 Yorum

Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçesinde FETÖ Operasyonunda Bir Teğmen Gözaltına alındı.

Fetullahçı Terör Örgütü ( FETÖ) ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle meslekten İhraç edildikten sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yakalama kararı çıkarılan Teğmen (A.K)’nin Mahalle Muhtarı olan babasın evinde İkamet ettiği bilgisine ulaşan Jandarma ekipleri mahalle muhtarı Y.K evine şafak operasyonu düzenledi.

Operasyonda Fetullahçı Terör Örgütü ( FETÖ) ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle meslekten İhraç edilen Teğmen (A.K) Mahalle Muhtarı Babasın evinde bulunamadı  bunun üzerine ev arama işlemini gerçekleştiren jandarma ekipleri Terör Örgütüne ait bilgi ve doküman araştırması yaptı.

Teğmen (A.K)’nin Elbistan İlçesinde İkamet eden Kardeşinin adresinde olduğu bilgisi doğrultusunda Elbistan İlçesinde (A.K ) Gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY’nin kriptolu programı Bylock uygulamasını kullandığı tespit edilen 180 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Mahkeme kararı ile aralarında Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçesinde bulunduğu toplam 48 ilde eş zamanlı aramalar yapılıyor. Şuana kadar toplam bir çok kişi gözaltına alındı. Operasyonlar Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Talimatı ile devam etmektedir.

Ankara’da Teğmen olarak görev yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle meslekten İhraç edildikten sonra Memleketi olan Kahramanmaraş’ın Ekinözü İlçesine gelerek ve burada yaklaşık 2 aydır Mahalle muhtarı olan babasın evinde konakladığı tespit edildi. Bunun üzerine Muhtar baba Y.K Adresine Şafak operasyonu düzenlendi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN